poniedziałek, 27 września, 2021

Pomagają od 20 lat!

W sobotę 8 lutego w restauracji Chateau Briand na Long Island odbył się tradycyjny Bal Walentynkowy zorganizowany przez Fundację Uśmiech Dziecka. Bal jest organizowany przez Fundację co roku, ale tegoroczny był wyjątkowy – ze względu na obchodzony jubileusz 20-lecia działalności Fundacji.

Fundacja Uśmiech Dziecka od 20 lat pomaga potrzebującym dzieciom, wspiera też domy dziecka i hospicja. Fot. Archiwum Fundacji

W tym roku gościem honorowym balu był Artur Dołęga, który stworzył i prowadzi firmę Vision Financial Planning and Asset Management, LLC, znajdującą się na Wall Street. Społecznie pełni funkcję przewodniczącego komisji nadzorczej PSFUK. Artur Dołęga należał do zarządu Fundacji, a w okresie od marca 2013 do lutego 2015 r. pełnił w niej funkcję prezesa. Mimo że nie zasiada już w radzie dyrektorów, jest w stałym kontakcie z zarządem i kontynuuje wspieranie Fundacji w jej misji pomagania dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji, za co należą mu się wielkie podziękowania!

Za oprawę muzyczną na tegorocznym balu odpowiedzialny był DJ Janusz. Wieczór swoim występem uświetniły dzieci z grupy „Wianek”, podbijając serca gości. Grupa prowadzona jest przez Wojciecha Wojciechowskiego, któremu należą się brawa za skoordynowanie występu.

Występ dziecięcej grupy folklorystycznej „Wianek” zachwycił publiczność. Fot. Archiwum Fundacji

W czasie balu odbyła się licytacja naszyjnika podarowanego przez pierwszą damę Rzeczpospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Dudę, wylicytowanego za $4,000, obrazu „Panna Dworska” autorstwa Bartosza Frączka, wylicytowanego za $2,500, rękawic Tomasza Adamka – wylicytowanych za $1,500 i obrazu autorstwa Bogdana Kujawskiego „Dziewczyna z sercem”, który osiągnął cenę $2,000.

Wśród gości balu m.in. była pani wicekonsul Emilia Gmiter, która zabrała głos gratulując Arturowi Dołędze oraz fundacji 20-lecia, życząc kolejnych lat owocnej pracy. Głos zabrał również przewodniczący rady dyrektorów PSFUK Krzysztof Matyszczyk, który złożył życzenia i wręczył gościowi honorowemu bukiet kwiatów.

Podczas balu odbyła się licytacja naszyjnika przekazanego Fundacji przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę. Naszyjnik został wylicytowany za 4,000 dolarów! Fot. Archiwum Fundacji

Goście wzięli udział w loterii fantowej, w której – dzięki sponsorom – do wygrania były: zegarek, iPod i słuchawki firmy Apple oraz dwie bransoletki i wisiorek firmy Tiffany & Co. Z loterii zebrano $4,442. Suma ta w całości zostanie przekazana na pomoc Austinowi Z. Chłopiec ma 9 lat i został zdiagnozowany na bardzo rzadką chorobę: Acute Flaccid Myelitis (AFM). Choroba spowodowała niedowład mięśni i paraliż kończyn, co w dużym stopniu ogranicza, a wręcz uniemożliwia, mobilność Austina. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale pomocna jest bardzo intensywna, a zarazem bardzo kosztowna, terapia: Occupational Therapy, Physcial Therapy i Aquatic Therapy. Austin pomimo choroby jest bardzo dobrym uczniem. Wypadł wspaniale na testach stanowych (powyżej swojej grupy wiekowej) i spełnił kryteria dla zdolnych i utalentowanych dzieci. Wierzymy, że Austinowi uda się zwalczyć tę groźną chorobę, a Fundacja będzie miała w tym mały udział.

WEM


Fundacja w ciągu swej 20-letniej działalności pomogła wielu dzieciom, domom dziecka i hospicjom. Ta pomoc jest możliwa dzięki wsparciu ze strony sponsorów i darczyńców. Wszystkim osobom, organizacjom, przedstawicielom firm, którzy wzięli udział w naszym Balu Walentynkowym 2020 oraz sponsorom, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki Wam Fundacja Uśmiech Dziecka odniosła kolejny sukces i będzie mogła udzielać pomocy dzieciom, które na nią czekają!

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -