wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyKarolina A. Dehnhard dołącza do Lindabury McCormick

Karolina A. Dehnhard dołącza do Lindabury McCormick

Karolina Dehnhard – adwokat zajmująca się sprawami małżeńskimi i rodzinnymi oraz partner w Matrimonial Practice Group – rozwinęła międzynarodową działalność, zaczynając od reprezentowania polskich klientów z problemami wymagającymi rozwiązania zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Urodziła się w Polsce i płynnie mówi po polsku, dzięki czemu szybko zaczęła świadczyć usługi swoim rodakom, również poza sprawami rozwodowymi.

Karolina Dehnhard związała się z nową kancelarią w lutym br. Fot. Archiwum K. Dehnhard

Z czasem, gdy zaangażowałam się w polskie sprawy biznesowe, stosunki dyplomatyczne i relacje rządowe, dowiedziałam się, że w Polsce dostępne są fundusze z Unii Europejskiej dla start-upów. Zaczęłam więc myśleć nieszablonowo, w jaki sposób mogę pomóc ludziom, zwłaszcza kobietom-przedsiębiorcom, które się rozwiodły, ale też innym, skorzystać z tych funduszy, by stanęły na nogi – mówi.

Dehnhard utworzyła Polsko-Amerykańską Izbę Handlową Północnego Wschodu (działającą od Maine do Miami), w której pełni funkcję prezesa. Celem Izby jest wprowadzanie polskich firm na rynek amerykański i zdobywanie pozycji w różnych sektorach biznesowych, w tym kraju oraz tworzenie międzynarodowych możliwości do robienia interesów.

Przed skoncentrowaniem się na rynkach Europy wschodniej Dehnhard brała udział w amerykańskich delegacjach do Irlandii, Kuby, Korei i Hiszpanii, gdzie rozwijała międzynarodowe relacje biznesowe między kobietami. Za swoją wizję i wysiłki została doceniona przez Sekcję Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej. Dostrzeżono jej wpływy i przywództwo w integracji przedsiębiorstw należących do kobiet zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Po otwarciu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Północnego Wschodu w Warszawie w styczniu 2019 roku Dehnhard wraz ze swoim zarządem europejskim zorganizowała think tanki i warsztaty dla polskich firm na temat protokołu „prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych”. Oprócz łączenia tych osób z odpowiednimi prawnikami szerokie kontakty Dehnhard w polskiej społeczności pozwalają jej łączyć również właścicieli firm z ludźmi, których potrzebują, m.in. bankowcami, pośrednikami w handlu nieruchomościami, inwestorami, księgowymi i ekspertami z zakresu nowych technologii.

Dehnhard cały czas łączy swoją rodzinną praktykę z międzynarodową praktyką rozwoju biznesu, co nie przeszkodzi jej przemawiać w tym miesiącu w Mediolanie we Włoszech na tematy bezpieczeństwa cybernetycznego i międzynarodowego rozwodu.

Karolina występowała w różnych programach telewizyjnych i informacyjnych. Publikowała też artykuły na temat prawa rodzinnego i międzynarodowych zagadnień biznesowych na łamach wielu tytułów, w tym „North Jersey Woman Magazine”, „Industry Magazine”, „VUENJ”, a także w polskich publikacjach. Ponadto jest współautorką rozdziału „Zrozumienie kwestii prawnych dotyczących małżeństw osób tej samej płci”. Jest również współprowadzącą dwóch audycji radiowych: „The Law Matters” („Sprawy Prawne”) w radiu WMTR oraz „There are Always a Way Out” („Zawsze jest wyjście”) prowadzonych w języku polskim w radiu RAMPA.

Karolina była prelegentem na wielu wydarzeniach biznesowych z udziałem kobiet. Mówiła na nich m.in. o kobietach chroniących swoje aktywa, byciu dyrektorem generalnym własnego domu, planowaniu przyszłości czy świadomości finansowej przed i podczas rozwodu. Często zapraszana jest do udziału w panelach globalnych, koncentrujących się na tworzeniu możliwości biznesowych zarówno dla amerykańskich, jak i polskich firm.

Ostatnio przemawiała podczas Kongresu 60 Milionów w Miami. Jego organizatorem jest organizacja biznesowa, która jednoczy polskich przedsiębiorców na całym świecie. Kontynuując poszerzanie zasięgu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Północnego Wschodu, Dehnhard podpisała memorandum z Federacją Centralnych i Wschodnioeuropejskich Izb Handlowych, Inc., która łączy obie te grupy w celu nawiązywania kontaktów roboczych z szefami firm we wszystkich sektorach na całym świecie.

W 2018 roku Dehnhard otrzymała od „New Jersey Law Journal” tytuł „Najlepsze Kobiety Prawa” („Top Women in Law”). Dwa lata wcześniej znalazła się na liście 25 najlepszych przedsiębiorców New Jersey. Została również „Wschodzącą Gwiazdą” („Rising Star”) „New Jersey Super Lawyers®”, otrzymując nagrodę Leadership Award 2018 przyznaną przez Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego w Ameryce. To organizacja charytatywna, którą Dehnhard wspiera od ponad dekady.

Zdając sobie sprawę z tego, że w trakcie i po rozwodzie klienci często wymagają usług różnych specjalistów, Dehnhard stworzyła Divorce Dynasty (Dynastię Rozwodu) – samodzielną platformę usług, która zapewnia im dostęp do sieci specjalistów potrzebnych w procesie rozwodowym, takich jak pośrednicy, bankierzy, księgowi, doradcy finansowi, pośrednicy hipoteczni, lekarze, prywatni detektywi, a nawet… swaci.

Korzystając z międzynarodowej bazy klientów, Dehnhard rozszerza Dynastię na Polskę, a następnie na Turcję. Działając i myśląc globalnie, Dehnhard utrzymuje swoją obecność w Short Hills w stanie New Jersey i tym regionie geograficznym, a także w Redbank i innych częściach Central New Jersey. Ostatnio rozszerzyła platformę Divorce Dynasty, obejmując nią wielu specjalistów z tych właśnie obszarów.

Przed otwarciem prywatnej praktyki Karolina pracowała jako urzędnik w The Honorable Rosemary E. Ramsay, J.S.C., Morris County Superior Court, Family Part and Civil Part. Podczas studiów prawniczych odbyła staż w the Honorable Michael Ambrecht, J.S.C., Supreme Court, Criminal Part, Manhattan, a także w the Honorable Raymond T. Lyons (amerykański sędzia ds. upadłości w okręgu New Jersey).

Informacja prasowa

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -