wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaPolonia w AmerycePolskie smaki w amerykańskiej telewizji

Polskie smaki w amerykańskiej telewizji

Polsko-Amerykańska grupa producencka z USA – Independent Film Factory, Inc., we współpracy z Amerykańską Telewizją Publiczną WTTW / Public Broadcasting Service (PBS/APT), realizuje po raz pierwszy w historii program o Polsce „Flavor of Poland”. Będzie to 13-odcinkowy serial typu „culinary travel”, który zaprezentuje Amerykanom Polskę, jakiej dotychczas nie znali, jej piękno, tradycje, zabytki, historię i nowoczesność i oczywiście pełną gamę unikalnych smaków.

W każdym z 13 odcinków pokazany zostanie inny region Polski. Fot. facebook.com/ FlavorofPoland

W tę wyjątkową podróż po Polsce amerykańskiego widza zabierze Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia, urodzona w Polsce, wychowana w USA, a obecnie mieszkająca w Los Angeles, CA.

W każdym odcinku prowadząca odwiedza inny region Polski, opowiada o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości danego miejsca. Odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nią z Amerykanami.

Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc oraz produkty regionalne staną się dla punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni.

Emisja serii w Amerykańskiej Telewizji Publicznej PBS/APT rozpocznie się jesienią 2019 roku, a przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w blisko 350 stacjach APT na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -