niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolsko-Słowiańska Federalna Unia ma już 2 miliardy w aktywach

Polsko-Słowiańska Federalna Unia ma już 2 miliardy w aktywach

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekroczyła kolejny próg. Według danych na koniec maja br. aktywa po raz pierwszy osiągnęły dwa miliardy dolarów. To kolejny dowód na dynamiczny rozwój PSFCU, największej etnicznej unii kredytowej w Stanach Zjednoczonych, posiadającej także nieoficjalny tytuł największej polskiej instytucji finansowej poza granicami Polski.

Ciężarówka z polską pomocą humanitarną przeznaczoną dla uchodźców na Białorusi przed przejściem granicznym w Bobrownikach, 24 sierpnia. Fot. Artur Reszko/PAP

Zaczynaliśmy ponad 42 lata temu od jednego stolika na stołówce dla imigrantów z Polski w zaniedbanej wówczas nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. Po jedenastu latach otworzyliśmy drugi oddział, w stanie New Jersey. Dzisiaj mamy 19 oddziałów w czterech stanach i obsługujemy 135 tys. osób, członków PSFCU i ich rodzin. To wszystko nie byłoby możliwe bez lojalności i zaufania członków Naszej Unii – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Przekroczenie granicy 2 mld dolarów było możliwe dzięki bardzo dobrym wynikom PSFCU w ostatnich latach. W roku fiskalnym 2018 r. zysk netto Unii wyniósł 15.05 miliona dolarów i był najwyższym rocznym zyskiem netto w dotychczasowej historii naszej instytucji. Wraz z rozwojem stale zwiększa się liczba członków PSFCU: jesienią Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekroczy kolejny próg, 100 tysięcy członków.

Powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa obsługuje obecnie 135 tysięcy osób (członków i ich rodzin). PSFCU ma 19 oddziałów: siedem w Nowym Jorku, sześć w stanie New Jersey, pięć w okolicach Chicago (stan Illinois) oraz jeden w Pensylwanii. Jesienią będzie otwarty 20. oddział – w Orland Park, IL.

NaszaUnia.com/RadioRAMPA

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułPolonijna debata
Następny artykułSolidarni w obliczu tragedii

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -