sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolski urolog z Nowego Jorku skazany za nadużycia seksualne

Polski urolog z Nowego Jorku skazany za nadużycia seksualne

Jak podają lokalne media, Dariusz Paduch, 55-letni lekarz-urolog z Manhattanu, został uznany za winnego trzynastu przestępstw nadużyć seksualnych popełnionych wobec ośmiu pacjentów, w tym sześciu chłopców, pod pozorem leczenia medycznego.

Dariuszowi Paduchowi grozi 60 lat więzienia. Fot. Twitter / Darius Paduch

Prokuratorzy oskarżający w tej sprawie wskazali, że Paduch molestował pacjentów podczas wykonywania swojej praktyki między rokiem 2015 i 2019, w gabinetach NewYork-Presbyterian Weill Cornell Medical Center i Northwell Health. Lekarz specjalizujący się w leczeniu niepłodności i zdrowiu układu rozrodczego mężczyzn nakazywał swoim ofiarom masturbację lub masturbował ich sam. Używał również zabawek erotycznych i przeprowadzał niepotrzebne badania odbytnicze bez użycia rękawiczek.

Ława przysięgłych jednomyślnie orzekła, że Dariusz Paduch wykorzystywał swoją pozycję jako lekarza do realizacji własnych przyjemności. Prokurator okręgowy Manhattanu Damian Williams przekazał w oświadczeniu: „Przez lata pacjenci szukający pomocy medycznej, w tym dzieci, opuszczali gabinet Paducha jako ofiary molestowania”.

Ponad 130 byłych pacjentów pozwało urologa dodatkowo na drodze cywilnej, w szeregu spraw o domniemane nadużycia seksualne i poddawanie pacjentów niepotrzebnym procedurom medycznym, przeprowadzanym bez znieczulenia.

Paduch przebywa w więzieniu od czasu aresztowania w kwietniu 2023 roku. Grozi mu do 60 lat pozbawienia wolności. Jego prawnik, Michael Baldassare, zapowiedział, że skazany będzie ubiegał się o apelację. „Dariusz Paduch utrzymuje swoją niewinność od początku tej sprawy. Będziemy nadal o niego walczyć. Po wyroku złożymy apelację” – przekazał w wypowiedzi dla lokalnych mediów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -