sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsZmarł Zbigniew Surowaniec

Zmarł Zbigniew Surowaniec

We wtorek, 7 maja 2024 roku, zmarł Zbigniew Surowaniec z Webster. Odszedł spokojnie, w swoim domu. Miał 71 lat.

Zbigniew Surowaniec z Webster zmarł we wtorek, 7 maja 2024 roku

Zbigniew urodził się 3 grudnia 1952 roku w Jastkowicach. Był synem śp. Jana i Marii (z domu Kowalskiej) Surowaniec. Zbigniew, zwany pieszczotliwie „Ziggy”, wiódł życie, które miało wpływ na wiele osób. Jego życiorys odzwierciedla losy imigranta, którego wytrwałość i ciężka praca doprowadziły do zrealizowania „amerykańskiego snu”.

Zbigniew ukończył gimnazjum i szkołę handlową w Polsce, a następnie odbył służbę w Wojsku Polskim jako kucharz. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1985 roku i zapuścił korzenie w Queens w stanie Nowy Jork. Wkrótce dołączyła do niego żona i troje dzieci. Zbigniew był z zawodu piekarzem, który znajdował wiele radości w patrzeniu, jak inni cieszą się jego dziełami. Pieczenie stało się jego życiową pasją. W 1994 roku Zbigniew wraz z żoną założył European Bakery & Pastry w Worcester w stanie Massachusetts. Przez lata chleb i inne wypieki Zbigniewa cieszyły się popularnością w Nowej Anglii i poza nią. Zbigniew przeszedł na emeryturę w 2021 roku, ale nadal pomagał w piekarni.

Zbigniew był także utalentowanym rzeźnikiem, którego często można było spotkać w jego domu przygotowującego i wędzącego mięso. Lubił też siedzieć na swojej huśtawce na podwórku pod winoroślą i słuchać ulubionej muzyki. Najbardziej kochał otaczać się rodziną, zwłaszcza wnukami. Był kochającym dziadkiem dla Symanthy, Olivii, Paula Matthew, Luke’a, Sophii, Henry’ego, Josephine, Kaylee, Anthony’ego i Julii. Zawsze poprawiał im nastrój swoim błyskotliwym dowcipem, zabawnymi historiami i umiejętnościami gry na akordeonie i harmonijce ustnej.

Z kochającą żoną u boku i wiarą, która go prowadziła przez życie, Zbigniew zaszczepił w swoich dzieciach pokorę, silną etykę pracy i oddanie rodzinie. Zbigniew zawsze widział w ludziach dobro i pomagał, kiedy tylko mógł. Na zawsze zostanie zapamiętany ze względu na swoją dobroć i hojność.

Zbigniew pozostawił pogrążonych w żałobie: żonę Stanisławę Surowaniec, z którą spędził ponad 50 lat, córkę Annę Ceppetelli i jej męża Paula z Dudley, MA oraz synów, Petera Surowaniec i jego żonę Kristy z Thompson, CT i Pawła Surowaniec i jego narzeczoną Meghan Cotton ze Shrewsbury, MA, a także trzy siostry: Stellę Ludyjan z Kalifornii, Ewę Stefaniuk z Polski oraz Helen Siudak i jej męża Stanley’a z Florydy oraz jednego brata, Teddy’ego Czyż i jego żonę Elizabeth ze Stratham, NH, a także wiele siostrzenic i siostrzeńców zarówno w USA, jak i w Polsce. Przed Zbigniewem zmarli jego siostra Anna Boniśniak i brat Czesław Surowaniec.

Czuwanie odbędzie się w piątek, 10 maja od 17 do 20 oraz w sobotę, 11 maja od południa do 2 po południu, z mową pożegnalną o 13 w Bartel Funeral Home, 33 Schofield Avenue, Dudley, MA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -