sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaObchody Święta Konstytucji 3 Maja w St. Petersburg

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w St. Petersburg

W sobotę, 4 maja, Polonia zgromadziła się w Williams Park w St. Petersburg przy pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Inicjatorem obchodów jak co roku był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay. O oprawę wydarzenia zadbali uczniowie z Polskich Szkół Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs i Clearwater. Maja Kadelski oraz Olivia Miarecki z Polskiej Szkoły w Tarpon Springs zaśpiewały hymny narodowe Polski i USA przy akompaniamencie młodego i bardzo uzdolnionego pianisty Miłosza Gąsiora, w programie były też recytacje wierszy oraz inwokacji z „Pana Tadeusza”. Modlitwę odmówił ks. prałat dr Andrzej Gorczyca, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg.

W ceremonii przy pomniku wzięli udział przedstawiciele polskich organizacji i stowarzyszeń, w tym Klubu Polonia Inc. z St. Petersburg, Polskiego Centrum Jana Pawła II w Clearwater, Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów, Związku Sybiraków na Florydzie oraz motocykliści z Klubu Biały Orzeł i wojskowi z bazy MacDill w Tampie.

JS
Fot. Grzegorz Kapuściński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -