sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaPolski piknik w North Port

Polski piknik w North Port

7 kwietnia w Dallas White Park w North Port na Florydzie odbył się wiosenny piknik zorganizowany przez Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie w Venice. Była to okazja do spotkania w polonijnym gronie, skosztowania typowych polskich potraw, takich jak pierogi, oraz smacznych kiełbasek z grilla.

Spotkaniu towarzyszyła muzyka i inne atrakcje, wśród których była między innymi wizyta wielkanocnego zajączka. Zajączek obdarował najmłodszych uczestników pikniku drobnymi upominkami i chętnie pozował z nimi do pamiątkowych zdjęć.

Podczas pikniku przeprowadzono również zbiórkę charytatywną na rzecz Marcina Zabora – Polaka z Florydy, u którego zdiagnozowano nowotwór mózgu. Polonia okazała szczodrość i podczas imprezy zebrano ponad 4 tys. dolarów. Kwota ta zasili fundusz przeznaczony na terapię onkologiczną pana Marcina. Wzruszające podziękowania za hojność na ręce Stowarzyszenia przesłała Elwira Zabor, która wraz z córeczką wspiera męża w walce o zdrowie.

Kolejna okazja do spotkania już za niespełna miesiąc, gdyż 11 maja odbędzie się impreza z okazji Dnia Matki, na którą Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie w Venice zaprasza lokalną Polonię.

JS
Fot. facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -