niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaGeorgiaPolski Klub w Atlancie potrzebuje pomocy!

Polski Klub w Atlancie potrzebuje pomocy!

Pod koniec sierpnia w mediach społecznościowych została opublikowana informacja, iż Polskiemu Klubowi i Polskiej Szkole w Atlancie grozi rozwiązanie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że obecni członkowie zarządu Klubu, który zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem Polskiej Szkoły w Atlancie, z powodów osobistych i zawodowych nie są już w stanie dalej prowadzić tej działalności. Ponadto większość z nich służy już w zarządzie dłużej niż dozwolone przez regulamin klubu dwie kadencje.

Jedną z imprez organizowanych przed wybuchem pandemii co roku przez Polski Klub w Atlancie i cieszących się dużą popularnością wśród lokalnej Polonii był Festiwal Pierogów odbywający się w Lawrenceville, GA. Fot. Archiwum Polskiego Klubu w Atlancie

Bez wkładu nowych członków zarządu Klubu, szkoła i klub nie będą mogły podjąć działalności w tym roku i zostaną rozwiązane. „Chcielibyśmy bardzo, żeby wysiłek wielu wspaniałych ludzi, którzy budowali klub, szkołę i służyli polskiej społeczności przez ponad 20 lat, nie poszedł w niepamięć. Prosimy Was o pomoc! Czy Wasza polskość wynika z Waszego paszportu, czy też z Waszego serca? Potrzebujemy Was!” – apelują obecni członkowie zarządu. Zapewniają też, że wprowadzą w sprawy klubu i szkoły oraz będą służyć pomocą i radami komukolwiek, kto podejmie się kontynuowania ich działalności.

Poszukiwane są osoby chętne objąć następujące funkcje: prezydent i wiceprezydent Klubu, skarbnik Klubu, sekretarz Klubu i dyrektor Polskiej Szkoły. Potrzebne są też osoby do prowadzenia strony internetowej i przekazywania informacji o działalności Klubu i Szkoły do mediów społecznościowych.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Magdaleną Tulibacką, obecną sekretarz Klubu, pod numerem tel. 404 358 8447 w terminie do 15 września br.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -