poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaDziałyKulturaPolski film w ponad 700 kinach w USA!

Polski film w ponad 700 kinach w USA!

Już pod koniec października w ponad 700 kinach na terenie całych USA będzie można zobaczyć polski film pt. „Purgatory” („Czyściec”). Jest to najnowszy dramat Michała Kondrata, reżysera m.in. filmów „Miłość i Miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej czy „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe. „Czyściec” jest dokumentem fabularyzowanym, pomagającym odpowiedzieć na pytanie, co się dzieje z człowiekiem po śmierci.

W główną rolę mistyczki Fulli Horak wciela się Małgorzata Kożuchowska. Fot. Materiały prasowe

Akcja filmu toczy się w latach 30. XX wieku. W główną rolę mistyczki Fulli Horak wcieliła się Małgorzata Kożuchowska. W czasie wizyty u znajomych Fulla Horak poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie, Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego ojca Pio, błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

Niedawno „Czyściec” zdobył Grand Prix XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich „Niepokalana” spośród 100 innych kandydatów z 60 państw.

W USA wyświetlana będzie wersja filmu dedykowana dla społeczności amerykańskiej, ale także dla Polonii. Projekcje odbędą się 25 i 28 października. Bilety dostępne są online na stronie: www.fathomevents.com/events/Purgatory-2021

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -