sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolski Dzień w Stockbridge

Polski Dzień w Stockbridge

W sobotę, 16 września, w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbridge odbył się doroczny Dzień Polski, w ramach którego księża marianie, gospodarze sanktuarium, co roku zapraszają pielgrzymów do wspólnej modlitwy i celebrowania polskiego dziedzictwa.

Przybyli tego dnia do sanktuarium mieli okazję wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwie różańcowej, była też okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty. O 14:00 odprawiona została uroczysta msza św. w językach polskim i angielskim, której przewodniczył ks. prałat dr Andrzej Gorczyca, obecnie pełniący funkcję proboszcza Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego na Florydzie.

Plenerową mszę świętą poprzedziło wprowadzenie w procesji polskich flag i sztandarów przez przedstawicieli biorących udział w uroczystości organizacji i wspólnot parafialnych, w tym parafii Holy Name of Jesus ze Stamford, CT. Obecny był też o. Michał Socha z polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie.

Po mszy św. wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie poświęcone zostały dewocjonalia. Dzień Polski zakończył się wspólną Drogą Krzyżową odprawioną w plenerze.

JLS
Fot. facebook.com/ShrineOfDivineMercy

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -