czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNew Jersey4. edycja plenerowego Polskiego Festiwalu w Linden

4. edycja plenerowego Polskiego Festiwalu w Linden

W sobotę, 16 września, w Linden odbył się 4. Polski Festiwal. Była to kolejna edycja dorocznej imprezy organizowanej przez władze miasta, które chcą wspólnie z lokalną społecznością celebrować wkład, jaki w historię i w rozwój tego miasta wniosła i nadal wnosi Polonia.

Uczestników festiwalu przywitał osobiście burmistrz Linden Derek Armstead. Na gości czekało smaczne polskie jedzenie, dobra muzyka oraz inne atrakcje, m.in. występy taneczne polskich dzieci w ludowych strojach. W festiwalowe obchody wpleciono elementy polskich tradycji dożynkowych, w postaci okazałego wieńca oraz bochna chleba.

Program festiwalu, bardzo ciekawy i zróżnicowany, podobnie jak rok temu był realizowany na dwóch scenach – przed ratuszem oraz w Raymond Wood Bauer Promenade. Wzdłuż głównej ulicy miasta – Wood Avenue – ustawiły się liczne stoiska, na których polskie firmy, artyści i organizacje prezentowały swoje usługi, wyroby i działalność. Wśród nich były m.in. stoiska Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, firmy spedycyjnej Polonez czy Polish American Sports Association, które czuwało nad sportowymi zawodami w siłowaniu się na rękę oraz przeciąganiu liny. Niekwestionowanym zwycięzcą siłowania się na rękę został zawodnik Linden High School Varsity Football – Joe Mesko. W przeciąganiu liny najsilniejsi okazali się uczniowie kilku klas lokalnego High School, nie dając szans w walce finałowej kolegom z sąsiadującego z Lindem miasta Roselle.

Dla przedstawicieli Polish American Sports Association, festiwal był też okazją do promocji Balu Sportu, który odbędzie się 6 października w Cracovia Manor w Wallington, NJ, a gościem specjalnym balu będzie Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, która weźmie też udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku.

JLS
Fot. facebook – Mayor of Linden, Jadzia Kopala, PASA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -