niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPolska2050 nie wyklucza poparcia Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Polska2050 nie wyklucza poparcia Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia powiedział w piątek, że nie wyklucza, iż jego ugrupowanie poprze w wyborach na prezydenta Warszawy kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Kończymy rozmowy, nie wykluczam, że takim scenariuszem to się właśnie zakończy – zaznaczył Hołownia.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (P) i lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia (L) podczas debaty w ramach drugiej edycji Campusu Polska Przyszłości, 27 sierpnia 2022 r., w Olsztynie. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Hołownia był pytany w Polsat News, czy Polska 2050 poprze Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Warszawy.

„Przyjdzie czas, to o tym powiemy, ale jesteśmy naprawdę zwolennikami współpracy tam, gdzie ta współpraca jest możliwa, zależy nam naprawdę, zależy nam w Warszawie na bardzo określonym obszarze, określonej sferze spraw społecznych, w których czujemy się mocno kompetentni. Kończymy rozmowy, nie wykluczam, że takim scenariuszem to się właśnie zakończy” – odpowiedział.

Dopytywany, kiedy sprawa się rozstrzygnie, odparł, że „w najbliższych dniach”.

„Warszawa jest z jednej strony wdzięcznym poletkiem, ale z drugiej strony jest miastem, które naprawdę zasługuje na to, by przestać być poligonem dla polityki centralnej, gdzie różni ludzie się przecierają, sprawdzają i później coś z tego wynika lub nie, tylko zasługuje na ludzi, którzy kochają Warszawę, którzy chcą być związani z tym miastem, którzy w Warszawie rzeczywiście widzą swoją przyszłość i my myślę, że takich ludzi mamy” – powiedział Hołownia.

Dodał jednocześnie, że „nie jest żadną sztuką pakować się w najprawdopodobniej przegrane bitwy”. „Bardzo sensowne jest natomiast budowanie sensownych koalicji, tak żeby uzyskać sprawczość i załatwić ważne dla siebie rzeczy” – podkreślił marszałek Sejmu.

Zaznaczył, że Polska 2050 tam, gdzie może wygrać, wystawia swoich kandydatów, a tam, gdzie trzeba współpracować z tymi, którzy mają większe szanse – współpracuje z nimi.

Według dotychczasowych informacji o urząd prezydenta Warszawy ubiegać się będą, poza Rafałem Trzaskowskim jako kandydatem KO, także Tobiasz Bocheński – kandydat PiS, wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat jako kandydatka Lewicy i poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który powiedział, że „jest wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców”.

wni/ann/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -