niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaCBOS: KO – 29 proc., PiS – 22 proc., Trzecia Droga –...

CBOS: KO – 29 proc., PiS – 22 proc., Trzecia Droga – 15 proc., Konfederacja – 11 proc., Lewica – 7 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie lutego, Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 29 proc. głosów, PiS na 22 proc., Trzecia Droga na 15 proc., Konfederacja – na 11 proc., a Lewica – na 7 proc. głosów – wynika z sondażu CBOS.

W pierwszym rzędzie, od lewej: premier Donald Tusk, wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, w drugim rzędzie, od lewej: szef KP KO Borys Budka, szef KPRM Jan Grabiec, wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, w trzecim rzędzie, od lewej: minister rodziny i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Protas na sali obrad Sejmu w Warszawie, 22 lutego. Fot. PAP/Paweł Supernak

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 80 proc. badanych.

Największym i stałym poparciem w tym roku cieszy się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu plasuje się największa partia opozycyjna – Prawo i Sprawiedliwość, na które głos chciało oddać 22 proc. respondentów (spadek o 2 punkty procentowe).

Z sondażu wynika, że w ostatnim czasie umocnił się elektorat Trzeciej Drogi. Na tę partię w połowie lutego chciało oddać głos 15 proc. badanych deklarujących chęć zagłosowania w wyborach parlamentarnych (wzrost o 4 punkty).

Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych, a na Lewicę – 7 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo, od 19 do 22 lutego 2024 r. na reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Iwona Żurek/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -