poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPolska policja żegna aspiranta Michała Kędzierskiego

Polska policja żegna aspiranta Michała Kędzierskiego

Syreny policyjnych radiowozów zabrzmiały w piątek w południe w całym kraju – w ten sposób policjanci pożegnali swojego zastrzelonego na służbie kolegę – młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego. Syreny włączono też w Raciborzu, gdzie właśnie rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe w Kościele Wniebowzięcia NMP.

Kraków, 07.05.2021. Policyjne radiowozy na krakowskim Rynku Głównym, 7 bm. podczas uroczystości upamiętniających zastrzelonego mł. asp. Michała Kędzierskiego. Policjanci w całej Polsce oddają dziś hołd poległemu koledze. Mł. asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek rano podczas interwencji w Raciborzu. (aldg) PAP/Łukasz Gągulski

Zmarłego żegnają: rodzina, koledzy – policjanci i przedstawiciele władz.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek rano podczas interwencji przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu, przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który podając się za policjanta, w ubiorze przypominającym mundur, próbował kontrolować kierowców. Podczas policyjnej interwencji wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku klatki piersiowej policjanta. Ranny funkcjonariusz był reanimowany, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów i medyków, którzy pojawili się na miejscu. Niestety nie udało się go uratować. Bandyta został obezwładniony i zatrzymany. W czwartek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Michał Kędzierski miał 43 lata, w policji służył od 2011 r. (PAP)

Anna Gumułka
lun/ lena/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -