czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutPolska pisarka Katarzyna Wasilkowska spotkała się z polonijną młodzieżą w Connecticut

Polska pisarka Katarzyna Wasilkowska spotkała się z polonijną młodzieżą w Connecticut

Katarzyna Wasilkowska to polska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Zadebiutowała w 2015 roku w Wydawnictwie Literatura powieścią „Jowanka i gang spod Gilotyny”. Jej twórczość cieszy się popularnością wśród czytelników i znajduje uznanie znawców literatury. Potwierdzają to zdobyte przez nią liczne nagrody i wyróżnienia.

Katarzyna Wasilkowska to polska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Fot. CPSD

Jest m.in. laureatką nagrody „Guliwera w krainie Olbrzymów” za rok 2016, przyznawanej przez kwartalnik Guliwer za znaczące zaistnienie na rynku literatury dziecięcej. W 2021 r. jej książka pt. „Świat Mundka” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz nominowana w pierwszej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, rok później zdobyła nagrodę główną XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka za zbiór opowiadań „Kilka niedużych historii”.

W 2022 r. jej książka „Już, już!” została nagrodzona Koziołkiem oraz Nagrodą Czytelników w 29.Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Była też nominowana w drugiej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii oraz do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego.

Fot. CPSD

W pierwszej połowie stycznia Katarzyna Wasilkowska przebywała w Stanach Zjednoczonych, a podczas swej wizyty znalazła czas na kilka spotkań autorskich z polonijną młodzieżą w Connecticut. 13 stycznia takie spotkania odbyły w Polskiej Szkole Sobotniej im. A. Mickiewicza w Stamford – wzięli w nim udział nauczyciele, młodzież licealna oraz rodzice oraz w Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby, gdzie obecni byli uczniowie klas 5 i 6 oraz liceum wraz z nauczycielami, rodzicami i przedstawicielami Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II z Bridgeport. Dzień później pisarka odwiedziła Polską Szkołę Sobotnią w New Haven.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -