sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutPolska Noc na Dillon Stadium

Polska Noc na Dillon Stadium

W piątek, 22 października, na stadionie Dillon Stadium w Hartford odbyła się tzw. Polska Noc, podczas której miejska drużyna piłkarska Hartford Athletic zmierzyła się z Charlotte Independence z Północnej Karoliny. Poza promocją polskiej kultury impreza była okazją do zbiórki funduszy na utrzymanie Polskiego Domu Narodowego w Hartford. Wśród polskich akcentów na stadionie pojawiły się polskie maskotki, fani mogli spróbować polskich kiełbasek i piwa, w sprzedaży były również specjalnie zaprojektowane na tę okazję polskie szaliki dla kibiców.

3 dolary z każdego zakupionego biletu przekazane zostały na Polski Dom, a w przypadku zakupu pakietu obejmującego bilet i szalik kwota wynosiła 5 dolarów. – Łącznie na potrzeby utrzymania Polskiego Domu udało nam się zebrać dzięki tej inicjatywnie ponad 2 tys. dolarów – poinformował w rozmowie z „Białym Orłem” skarbnik PNH Mark Bruks. Do wydarzenia, które wpisało się w lokalne obchody Miesiąca Dziedzictwa Polskiego, doszło dzięki dobrym relacjom kilku członków rady PNH z lokalną drużyną piłkarską. – Polacy lubią piłkę nożną, więc wiedzieliśmy, że będzie spore zainteresowanie wśród Polonii – tłumaczy Mark Bruks. – Był to bardzo przyjemny wieczór, wszyscy świetnie się bawili pomimo tego, że nasza lokalna drużyną Hartford Athletic ostateczne przegrała mecz – dodaje.

Pomimo sukcesu, jakim była Polska Noc na Dillon Stadium, zebrane fundusze są kroplą w morzu potrzeb finansowych, z jakimi boryka się Polski Dom Narodowy w Hartford. 11 października ruszyła również zbiórka funduszy na potrzeby instytucji na portalu gofundme.com z celem zebrania 350 tys. dolarów. Do dnia oddania obecnego wydania do druku udało się zebrać tylko 250 dolarów. Osoby zainteresowane wsparciem Polskiego Domu mogą odwiedzić stronę www.Polishhomect.org bądź wyszukać Polish National Home na gofundme.com.

Na swojej stronie na Facebooku Polski Dom Narodowy podziękował następującym firmom i sponsorom, dzięki którym Polska Noc doszła do skutku: Back East Brewing Company, Bogner Quality Meats, Boondoggie Beers, Gold Medal Bakery, Hartford Athletic, Hartford Distributors, Martin Rosol’s oraz Polonia Business Association.

WEM
Fot. PNH

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -