wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportPolska młodzież wygrywa we Włoszech, Hiszpanii i marzy o Formule 1

Polska młodzież wygrywa we Włoszech, Hiszpanii i marzy o Formule 1

Robert Kubica ostatni raz startował w Grand Prix Formuły 1 we wrześniu 2021 roku. 39-letni kierowca do padoku F1 już nie wróci, ale możliwe, że w najbardziej prestiżowych wyścigach pojawi się niedługo drugi Polak.

Kacper Sztuka pochodzi z Cieszyna, 29 stycznia skończył 18 lat i marzy o wielkich wyścigach. Przed rokiem wygrał włoską Formułę 4, znalazł się w akademii talentów Red Bull Racing i najbliższy sezon spędzi w Formule 3 (MP Motorsport). Trafił do jednej z najbardziej konkurencyjnych ekip.

To najlepszy krok w rozwoju dla mnie jako kierowcy ze wszystkich możliwych. Już nie mogę się doczekać wyjazdów na wyścigi Grand Prix – dzielił się swymi odczuciami Sztuka.

Tymoteusz Kucharczyk (rocznik 2006) pochodzi z Łodygowic na Żywiecczyźnie. W roku 2022 wygrywał wyścigi hiszpańskiej Formuły 4, a w ubiegłym sezonie rywalizował w wymagającej serii GB3 Championship w Wielkiej Brytanii.

Kilku nastoletnich Polaków będzie walczyć o swoje na Półwyspie Iberyjskim. Jan Przyrowski (rocznik 2008) pochodzi z Rossoczycy (woj. łódzkie). Odnosił sukcesy w kartingu, związał się z hiszpańską ekipą Camps Racing i planuje starty w tamtejszej F4. Taki sam cel ma, pochodzący z Tarnowa, Maciej Gładysz (2008, MP Motorsport).

Takiego wysypu polskich talentów dotąd nie było. Wygląda, że pojawienie się „nowego Kubicy” jest tylko kwestią czasu.

tom

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -