poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaRhode IslandPolonijny Dzień Dwujęzyczności w Szkole Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Szkole Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence

Obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności miały w Szkole Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence nietuzinkowy przebieg. – W tym roku nasi uczniowie podali swoje własne przepisy – i w przenośni, i dosłownie – na dwujęzyczność – mówi dyrektor placówki Karolina Badura.

Przygotowywanie guacamole było wyzwaniem dla uczniów, ale poradzili sobie z nim doskonale. Fot. Archiwum szkoły

Dzieci dzień spędziły, przygotowując lubiane przez siebie przekąski. – Uczniowie wszystko wykonali własnoręcznie. Zaczęliśmy od przygotowania produktów: ich umycia i obrania, przez krojenie, siekanie, ucieranie, miksowanie, wyciskanie… Wszystko zostało doprawione według uznania naszych małych kucharzy, a następnie pięknie podane. Niezależna komisja wszystkich smakujących ogłosiła, że wszystko wyglądało apetycznie a przede wszystkim było bardzo smaczne! – relacjonuje pani dyrektor.

Słodki sernik na deser skradł serca i podniebienia małych smakoszy. Fot. Archiwum szkoły

Na pierwszy ogień poszła sałatka owocowa, niezwykle kolorowa i słodka. Następnie guacamole – aromatyczne, świeże, pachnące kolendrą, limonką i czosnkiem – podane z chipsami. A na deser, sernik z owocami – cóż za uczta dla duszy i podniebienia! – Przepisy, oczywiście starannie spisano, odczytano i przekazano do publicznej wiadomości – kończy.

opr. JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -