poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsFranciszkański Festyn Misyjny w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie

Franciszkański Festyn Misyjny w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie

W niedzielę, 1 października, w polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbył się Franciszkański Festyn Misyjny.

W tym roku udział w tym wydarzeniu wzięli wyjątkowi goście: b. Robert Kozielski, który przez wiele lat pracował w Kenii jako misjonarz, a obecnie pełni posługę duszpasterską w ramach Franciszkańskiej Prowincji w Gdańsku, gdzie jest odpowiedzialny za franciszkańskie dzieła misyjne prowadzone przez Prowincję św. Maksymiliana, oraz Karolina Kotowska, która jako wolontariuszka przez 10 miesięcy pracowała w sierocińcu w Nairobi. Dzięki ich ciekawej prezentacji uczestnicy festynu mogli poznać misyjną rzeczywistość Afryki. Na festyn przybyli również goście z franciszkańskich parafii w Clifton, NJ i Bridgeport, CT.

Festyn był okazją do zbiórki funduszy na zakup używanego autobusu dla katolickiej szkoły w Ruiri. Warto wspomnieć, że Ruiri jest franciszkańską misją, w której pracowali poprzedni proboszcz polskiej parafii w Bostonie o. Jan Łempicki, obecny proboszcz o. Jerzy Żebrowski i gwardian klasztoru o. Michał Socha. Parafianie okazali hojność i udało się na ten szczytny cel zebrać ponad 6 tys. dolarów.

Festyn, który odbył się w formie piknikowego spotkania, poprzedziła uroczysta, koncelebrowana msza święta.

JS
Fot. Barbara Bilińska Bolec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -