środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolonijne Liceum w Warszawie potrzebuje wsparcia

Polonijne Liceum w Warszawie potrzebuje wsparcia

Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie – Liceum Polonijne to szkoła, która kształci młodzież polskiego pochodzenia z krajów Europy wschodniej i byłego ZSRR. Uczniowie mają zapewnioną nie tylko edukację na wysokim poziomie, ale również zakwaterowanie i wyżywienie. Działalność tej wyjątkowej placówki, która sprowadza do Polski potomków Polaków ze wschodu, zapewniając im nie tylko edukację na wysokim poziomie, ale też nowy dom – Polskę, ze wszech miar zasługuje na wsparcie.

Zniszczenia spowodowane przez zalanie wymagają kosztownego remontu. Fot. Archiwum Kolegium św. Stanisława Kostki

Takie wsparcie już od kilku lat szkole okazuje Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie, jednak obecnie Polonijne Liceum, ze względu na pandemię oraz konieczność przeprowadzenia kosztownego remontu (szczegółowe informacje na temat tej sytuacji znajdują się w opublikowanym obok liście) bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje pomocy.

Jak pomóc?

Fundacja Kultury Polskiej z Bostonu prowadzi tzw. Mecenat, w ramach którego Mecenasi – osoby chcące wesprzeć Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie – wpłacają rocznie $300. Osoby zainteresowane tą formą wsparcia lub przekazaniem na rzecz szkoły jakiejkolwiek innej kwoty proszone są o wysłanie czeku na podany niżej adres. Donacja podlega odliczeniu od podatku, ponieważ Polish Cultural Foundation posiada status organizacji charytatywnej.

WEM


Czeki należy wysłać na nazwisko i adres skarbnika Polish Cultural Foundation:
Stasia Chaberek
5 West St.
Milton, MA 02186
Z adnotacją: For Polonia High School

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -