sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyJasełka i wigilia w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Jasełka i wigilia w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizację jasełek – czas na przybliżanie historii narodzenia Jezusa Chrystusa.

Tradycją Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku – 11 grudnia odbyły się jasełka, których scenariusz opracowała Elżbieta Wszędyrówna. Przedstawienie było wyjątkowe i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości, rodziców i absolwentów szkoły.

Mali i duzi aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowych dekoracji. Wszyscy ulegli porywającym występom uczniów Akademii Języka Polskiego, którzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Całość występu spotkała się z gromkimi brawami wszystkich zgromadzonych. Dzieci i młodzież dali z siebie wszystko i przedstawienie wypadło świetnie. Wszystkim uczniom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Po przedstawieniu dyrektor Anna Tracz życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku 2022. Błogosławieństwa na czas Bożego Narodzenia i nowego roku udzielił wszystkim o. Jan Pastuszczak (SVD). Wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem ciepłe życzenia. Na zakończenie przybył wyczekiwany przez młodszych i starszych Święty Mikołaj z prezentami. Do siego roku!

Mariola Tarkowski
Fot. A. Sek, A. Tracz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -