poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaRhode IslandPolonia z Rhode Island wspiera dzieci w Polsce

Polonia z Rhode Island wspiera dzieci w Polsce

Jak ważny jest rodzinny dom? To pytanie retoryczne. Niestety, nie wszystkim dzieciom dane jest cieszyć się rodzinnym szczęściem. Akcja „Wyczaruj święta” podjęta przez Szkołę Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI ma na celu wsparcie dzieci w Polsce, które wychowują się poza swoim rodzinnym domem.

Fot. Archiwum WEM

Do 13 grudnia trwała zbiórka pieniędzy, które mają wspomóc wychowanków Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Dom ten jest prowadzony przez fundację „Rodzinny Gdańsk”, która powstała jako organizacja społeczna, a jej celem jest szeroko pojęta pomoc rodzinie, w szczególności dzieciom i młodzieży. W każdym prowadzonym przez fundację domu mieszka po 14 dzieci, którymi opiekują się zespoły 5 wychowawców i koordynator, pracujących na 2 zmiany, dzięki czemu dom zawsze jest otwarty, a dzieci mogą doświadczyć przynajmniej namiastki tego, jak funkcjonuje normalna rodzina, co nie jest możliwe w typowych placówkach czy domach dziecka.

Do zbiórki prowadzonej przez dzieci ze szkoły włączyła się lokalna Polonia. W pierwszej połowie grudnia skarbonki, do których można było wrzucać pieniądze na ten cel, stanęły w kościele św. Wojciecha w Providence oraz w sklepach Polonia Market w Pawtucket i Krakow Deli w Attleboro i Woonsocket.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -