poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutPolonia wzięła udział w obchodach 350-lecia miasta Wallingford

Polonia wzięła udział w obchodach 350-lecia miasta Wallingford

Wallingford to nieduże miasto w stanie Connecticut, położone pomiędzy New Haven i Hartford. Ma jednak długą i bogatą historię – zostało założone w 1670 roku. Dwa lata temu przypadał jubileusz 350-lecia jego istnienia, jednak ze względu na pandemię dopiero teraz możliwe było zorganizowanie obchodów na większą skalę.

Podobnie jak z okazji 300-lecia i 325-lecia zaplanowano jubileuszową paradę. 18 czerwca setki mieszkańców przemaszerowały od Moses Y. Beach Elementary School do Lyman Hall High School. Parada rozpoczęła się o godz. 1:30 pm i trwała około 3 godzin.

Wśród uczestników parady byli również przedstawiciele lokalnej Polonii. Platforma z polskim godłem przyciągała wzrok obserwatorów ustawionych wzdłuż ulic, podobnie jak członkowie zespołu „Słowianie” ze Stamford, którzy wystąpili w barwnych polskich strojach ludowych. Obecni byli także reprezentanci lokalnego oddziału PNA, do których dołączyły osoby z komitetu „Małej Polski” Parady Pułaskiego. W zabytkowym aucie wraz z Anną Kobylarz – Marszałkiem „Małej Polski” podczas zeszłorocznej Parady Pułaskiego i Bogumiłą Gładysz – szefową lokalnego komitetu, jechał Robert E. Kosienski – emerytowany szef policji z Meriden.

JLS
Fot. Słowianie, B. Gładysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -