poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyBoże Ciało w parafii Matki Bożej z Guadelupe w Ocean County

Boże Ciało w parafii Matki Bożej z Guadelupe w Ocean County

Parafia Matki Bożej z Guadelupe w Ocean County, NJ to duża, prężnie działająca parafia skupiającą trzy grupy etniczne: polską, angielską i hiszpańską. Na czele stoi proboszcz ks. Guilherme A. Andrino (SVD), który dba o życie duchowe swoich parafian oraz umożliwia organizowanie uroczystości mających na celu poznanie różnorodnych tradycji grup etnicznych należących do parafii.

19 czerwca odbyły się uroczyste obchody Bożego Ciała. Przygotowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe bez pomocy rodziców i młodzieży. O godzinie 9 rano wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła St. Mary of the Lake. Procesję prowadził ojciec Jan Pastuszczak (SVD), zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Tradycyjnie przy każdym z nich odczytywany był fragment Ewangelii św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. Przed kapłanem szli ministranci: Jaś, Patryk, Dominik, Marcin i David niosąc krzyż i trybularz. Nad wszystkim czuwali parafianie – Wojtek K. i Ela W.

Rodzice przygotowali dziewczynkom koszyczki do sypania kwiatków dla uczczenia Najświętszego Sakramentu. W procesji szli też chłopcy w komżach, dzwoniący dzwoneczkami. Uśmiech i zaangażowanie najmłodszych sprawiały, że wspólne pielgrzymowanie dookoła kościoła i śpiew eucharystycznych pieśni dla większej chwały Bożej były wspaniałym wyrazem umocnienia naszej wiary. Bezpośrednio po procesji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wszyscy pobożnie uczestniczyli w mszy świętej. – Słuchając homilii o. Jana, po raz kolejny odczuliśmy radość, że Chrystus ukryty w małym kawałku chleba jest dla nas na zawsze, pokarmem na życie wieczne – relacjonuje parafianka Ela.

W tym dniu procesja Bożego Ciała odbywała się we wszystkich trzech kościołach należących do parafii: Saint Mary, Holy Family i Saint Anthony.

Dzięki Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu mamy radość i chęci do współpracy we wszystkich wydarzeniach w naszej parafii. Jeżeli jesteście w pobliżu to zapraszamy! Dzięki naszemu polskiemu kapłanowi nasze polskie tradycje mogą zaistnieć, a język ojczysty i homilie o. Jana są niezwykle budujące dla polonijnej społeczności – dodaje pani Ela.

Więcej informacji o parafii i bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie https://www.olglakewood.org.

opr. WEM
Fot. Archiwum parafii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -