poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolonia w Massachusetts ma nową miss!

Polonia w Massachusetts ma nową miss!

Rok temu pandemia pokrzyżowała plany organizatorom wielu wydarzeń, również wyborów polonijnych miss, odbywających się w różnych stanach. W tym roku na szczęście udało się powrócić do tej pięknej – dosłownie! – tradycji i w sobotę, 14 sierpnia, wybrano Polish Miss Massachusetts 2022.

Korona trafiła do 24-letniej Pauliny Wysockiej z Hampden. Fot. Marcin Bolec

Konkurs odbył się w gościnnych progach Parku Piłsudskiego w Holyoke, a współorganizatorami byli Grupa 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej Zachodniego Massachusetts. W skład komitetu organizacyjnego weszli Irena i Ryszard Gadeccy, Joseph M. Kos, Gosia i Paweł Miśniakiewicz, Ewa Pierzchalski, Mary i Frank Wolanin, Dorota i John Wolańscy – to przede wszystkim dzięki ich staraniom udało się wszystko przygotować na tak wysokim poziomie.

Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki w Massachusetts przystąpiło sześć kandydatek. Fot. Marcin Bolec

Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki w Massachusetts zgłosiło się sześć kandydatek: 20-letnia Brianna Walas z Ludlow, mająca 18 lat Maggie Cyr z South Hadley, jej rówieśniczka Maya Lecko z Chicopee, 19-letnia Nicole Salacinski – również z Chicopee, 24-letnia Paulina Wysocka z Hampden i 20-latka Jensen Giroux z Ludlow. Eskortą służyli im Aleksander Wójcik, Krystian Wójcik, Mason Sady i Emerson Sady. W trakcie konkursu kandydatki jak zwykle zaprezentowały się w sukniach wieczorowych i sukienkach koktajlowych, jednak modyfikacji uległa część, w której prezentowały się w strojach kąpielowych. – Dla niektórych dziewcząt było to krępujące, dlatego postanowiliśmy dać im dowolność – tłumaczyła w rozmowie z „Białym Orłem” Irena Gadecki. Nadal jednak ważną częścią konkursu była nie tylko prezentacja wizualna, ale także możliwość pokazania swej osobowości i charakteru. Kandydatki, odpowiadając na zadane przez jurorów pytanie, mogły wykazać się elokwencją i zaprezentować swoje poglądy czy talenty.

Koronę Polish Miss MA 2022 zdobyła 24-letnia Paulina Wysocka z Hampden (na zdj. z rodzicami). Fot. Marcin Bolec

Kandydatki oceniało pięcioosobowe jury w składzie: Dorota Kościuk – Borkowski – dyrektor artystyczna Teatru Wyobraźni „Novum” z Connecticut, Christopher Plewa – właściciel firmy Modern Homes, LLC, Edyta Hałastra – pielęgniarka i współwłaścicielka Polnorth Contractors Inc., Michael Sugrue – wicedyrektor Polskiej Narodowej Unii Kredytowej (PNCU) i Julia Sudoł, Miss Polonia Massachusetts 2019. Konkurs prowadzony był w dwóch językach przez Mirandę Ronke – Czarniecki (po angielsku) i Andrzeja Jamroga (w języku polskim). Gościem specjalnym była Carly Liquori, Miss Polonia Massachusetts 2020.

Uczestniczki konkursu Polish Miss MA wraz z Junior Polish Miss MA Lilianą Nofal oraz Tamarą Pierzchalski i Oliwią Bragiel – prowadzącymi konkurs małych miss. Fot. Marcin Bolec

Koronę Polish Miss Massachusetts 2022 zdobyła 24-letnia Paulina Wysocka z Hampden, studentka marketing i zarządzania na Western New England University. Paulina w wieku 13 lat wraz z rodzicami przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Dwa lata temu uzyskała amerykańskie obywatelstwo. W wolnym czasie lubi gotować, malować oraz zajmować się ogrodnictwem. Aktywnie udziela się także w swojej lokalnej społeczności, uczestnicząc w projektach jako wolontariuszka.

Uczestniczki konkursu Polish Miss Massachusetts 2022 wraz z członkami jury. Fot. Marcin Bolec

Oprócz konkursu głównego odbyły się także wybory Junior Polish Miss MA, w których wzięło udział sześć dziewczynek w wieku od 7 do 10 lat. Zwyciężyła 8-letnia Liliana Nofal 8-letnia z Holyoke. I wicemiss został Magdalena Frelek, kolejne miejsca przypadły Lilly Forget i Mayi Kownacki, Brynn Gadecki została wybrana miss osobowości, a Karolina Robak – Małą Miss Glamour. Konkurs Junior Polish Miss współprowadziły Tamara Pierzchalski i Oliwia Bragiel.

Zwieńczeniem wieczoru była zabawa taneczna, podczas której o muzykę zadbał Daniel Band.

Prezes Grupy 525 PNA Dorota Wolański i Irena Gadecki. Fot. Marcin Bolec

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych mediów, a „Biały Orzeł” reprezentowany był przez redaktora naczelnego Marcina Bolca.

Zwyciężczyni i I wicemiss konkursu Polish Miss Massachusetts 2022 wraz ze zdobywczynią korony Junior Polish Miss MA Lilianą Nofal. Fot. Marcin Bolec

Ważną częścią uroczystości były podziękowania, jakie w imieniu Grupy 525 PNA oraz wszystkich uczestniczek i gości złożyła Irenie Gadecki Dorota Wolańska, prezes Grupy 525 PNA. – Dziękujemy za cały trud, pracę, czas i serce, jakie wkładasz w organizację już od kilkunastu lat wyborów miss w naszym stanie. Życzymy dużo zdrowia i determinacji, by nadal kontynuować tę działalność – mówiła, zwracając się do wzruszonej adresatki tych słów, która faktycznie – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości – jest nie tylko sercem i duszą corocznych wyborów, ale i z wielkim zaangażowaniem dba o każdy organizacyjny szczegół. – Dziękuję wszystkim, którzy na przestrzeni lat wspierali i wspierają nadal konkurs. To część naszego wspólnego, polskiego dziedzictwa, coś, co możemy pokazać i przekazać naszym dzieciom – powiedziała Irena Gadecki, na ręce której wręczono ogromny bukiet kwiatów.

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: https://bialyorzel24.com/wybory-polish-miss-massachusetts-2022/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -