poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaDziałySportPolak na czele Światowej Agencji Antydopingowej?

Polak na czele Światowej Agencji Antydopingowej?

Agencja prasowa AFP podała, że jednym z kandydatów na przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) będzie minister sportu i turystyki Witold Bańka. Rywalem Polaka będzie obecna wiceprzewodnicząca Agencji – Norweżka Linda Helleland.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka ma 34 lata. Karierę lekkoatlety zakończył 7 lat temu. Fot. MSiT

WADA to jedna z najważniejszych instytucji w światowym sporcie. Istnieje od 1999 roku jako niezależna fundacja pod przewodnictwem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Walczy z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie, m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych. Publikuje też listę substancji zakazanych i przyznaje akredytacje krajowym laboratoriom antydopingowym.

Witold Bańka ma 34 lata. Biegał na 400 metrów, a największe sukcesy odniósł w sztafecie 4×400 metrów. W 2007 roku na mistrzostwach świata w Osace zdobył w tej konkurencji brązowy medal. Jego rekord życiowy to 46.11 sek. Karierę sportową zakończył w 2012 roku. Działał w branży public relations, realizując szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku. W 2015 roku został ministrem sportu i turystyki w rządzie Beaty Szydło.

opr. bo

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -