wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolak burmistrzem NYC?

Polak burmistrzem NYC?

Mający polskie korzenie przedstawiciel partii republikańskiej Curtis Sliwa będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Jego kampania wyborcza przebiegać będzie pod hasłem „Ratujmy nasze miasto”. W 2009 roku nowojorska Polonia wybrała Curtisa Sliwę na Głównego Marszałka corocznej Parady Pułaskiego.

Curtis Sliwa będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Fot. curtissliwaformayor.com

Nie mogę patrzeć, jak dwóch demokratycznych kretynów – burmistrz i gubernator – doprowadzają do ruiny moje miasto – mówił Curtis Sliwa, ogłaszając rozpoczęcie kampanii wyborczej. Znany z ostrego języka Sliwa zapowiedział, że jego kampania wyborcza skupi się przede wszystkim na walce z gangami i zorganizowaną przestępczością. Zapowiedział również przywrócenie policji wielu praw i 1 miliarda dolarów funduszy odebranych przez burmistrza Billa de Blasio.

Curtis Sliwa jest nowojorską ikoną w walce z przestępczością. Pod koniec lat 70. założył słynną organizację Guardian Angels, która do dziś wspiera policję w walce z gangami. Sliwa jest również konserwatywnym komentatorem w nowojorskich programach radiowych i zwolennikiem polityki twardej ręki, prowadzonej przez byłego burmistrza Rudy’ego Gullianiego.

Curtis urodził się 26 marca 1954 roku, w dzielnicy Canarsie na Brooklynie, w katolickiej rodzinie. Ma polsko-włoskie pochodzenie.

Sliwa uzyskał poparcie Republikanów ze Staten Island i Brooklynu. Jego głównym przeciwnikiem w prawyborach będzie Fernando Mateo, którego popierają Republikanie z Queensu, Bronxu i Manhattanu.

Radio Rampa

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -