niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaDziałySportPolacy z pucharem Włoch

Polacy z pucharem Włoch

Michał Sokołowski i Igor Milicić, czyli koszykarz i trener polskiej reprezentacji, zdobyli puchar Włoch. Była to niespodzianka, bo ich Generazione Vincente GeVi Napoli Basket pokonał w finale euroligowy zespół z Mediolanu.

Michał Sokołowski należy do kluczowych koszykarzy reprezentacji Polski. Fot. michałsokołowski/facebook

Milicić, który przez lata pracował w Polskiej Lidze Koszykówki, a aktualnie jest także selekcjonerem reprezentacji Polski, osiągnął historyczny wynik dla klubu z Neapolu. Jednym z liderów drużyny jest polski skrzydłowy Michał Sokołowski.

Generazione Vincente GeVi Napoli Basket przystąpił do pucharowego turnieju, plasując się na 6. miejscu we włoskiej ekstraklasie. Faworytem zawodów nie był, ale poradził sobie doskonale. Na początek wygrał 81:72 z Germani Brescia, liderem ligowej tabeli, a w półfinale, po dogrywce, pokonał 87:78 z Unahotels Reggio Emilia.

W finale drużyna spod Wezuwiusza zmierzyła się z Emporio Armani Mediolan, które na co dzień gra w Eurolidze EA.

Skazywane na przegraną Napoli Basket zwyciężyło 77:72 i zdobyło puchar Włoch. Sokołowski został wybrany MVP turnieju finałowego. Polak w decydującym meczu w 34 minuty zdobył 13 punktów, miał 6 zbiórek i 3 asysty.