wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaPoczta ostrzega przed oszustwami

Poczta ostrzega przed oszustwami

U.S. Postal Inspection Service przekazało informacje na temat nowego typu oszustw związanych z otrzymywaniem niechcianych przesyłek.

Mieszkańcy USA muszą mierzyć się z nowym typem oszustw – brushingiem. Fot. Unsplash

Jak ostrzega U.S. Postal Inspection Service, otrzymywanie niechcianych przesyłek – na pocztę lub do domu – może stanowić nowy typ oszustw, tzw. brushing. Praktyka ta jest nielegalna w USA i może narazić odbiorcę na kradzież tożsamości.

Jak dział brushing? Polega na wysłaniu do odbiorcy paczki, której ten nie zamawiał. Przesyłka jest zazwyczaj adresowana na adres nieświadomej osoby i nie zawiera adresu zwrotnego lub jest nim nieznana firma. Realnym nadawcą paczki jest zazwyczaj międzynarodowy sprzedawca zewnętrzny, który prawdopodobnie znalazł adres odbiorcy w internecie. Intencją nadającego przesyłkę jest sprawianie wrażenia, że odbiorca jest realnym kupującym, który mógł umieścić w sieci pozytywne recenzje towaru.

Celem brushingu jest podwyższenie wiarygodność firmy, która sama publikuje fałszywe recenzje w imieniu odbiorcy. Pomagają one podnieść oceny produktów i wyniki sprzedaży. Ponieważ towar, który wysyła do odbiorcy firma, jest zwykle tani, jest to niewielki koszt dla firmy stosującej brushing.

U.S. Postal Inspection Service ostrzega przed brushingiem także ze względu na możliwość kradzieży danych osobowych odbiorcy niechcianej przesyłki.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -