niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPiS dogadał się z Lewicą ws. Krajowego Planu Odbudowy

PiS dogadał się z Lewicą ws. Krajowego Planu Odbudowy

Dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach ws. Krajowego Planu Odbudowy; w tym samym czasie Platforma Obywatelska urządzała awanturę pod drzwiami sali – mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki o godz. 12 przedstawi szczegóły.

Warszawa, 27.04.2021. Posłanka PiS Anna Kwiecień (L), rzecznik PiS Anita Czerwińska (C) i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (P) w drodze na spotkanie z politykami Lewicy w Sejmie w Warszawie, 27 bm. Spotkanie ma dotyczyć założeń Krajowego Planu Odbudowy. (mr) PAP/Radek Pietruszka

We wtorek przed południem odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazał, że dyskusja była merytoryczna, konstruktywna i bardzo rzeczowa oraz konkretna. „W duchu odpowiedzialności za państwo, racji stanu, interesu państwa, ale przede wszystkim interesu Polaków, interesu społecznego” – oceniła.

„To są oczywiście trudne rozmowy, bo z obu stron padają poważne argumenty, ale znaleźliśmy możliwość dogadania się w tych kwestiach kluczowych. Myślę, że to jest najważniejsze przesłanie” – oświadczył szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Jak relacjonował, w czasie spotkania rozmawiano o kluczowych sprawach zarówno dla PiS, jak i Lewicy. „Rozmawialiśmy o kwestii funduszy przeznaczonych na służbę zdrowia, szpitale powiatowe, rozmawialiśmy o problemie mieszkań – bardzo ważny temat i dla nas, i dla Lewicy” – mówił Terlecki.

Dodał, że rozmawiano też o pomocy dla przedsiębiorców, szczególnie dla sektorów mocno dotkniętych pandemią takich jak turystyka czy gastronomia. Rozmawiano też – mówił – o komisji monitorującej Krajowy Plan Odbudowy. Terlecki zapowiedział, że o godz. 12 premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły.

„W czasie gdy prowadziliśmy te rozmowy, które były bardzo konkretne i sporo czasu trwały, poprzedzały je rozmowy naszych ekspertów i ministrów; w tym samym czasie Platforma urządzała awanturę pod drzwiami sali, więc to też świadczy o tym, jaką mamy sytuację w opozycji” – zauważył Terlecki.

„Cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który wydaje się być w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski” – dodał polityk PiS. (PAP)

Rafał Białkowski, Piotr Śmiłowicz
rbk/ pś/ itm/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -