poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaUSAAmerykaPILNE! Amerykanie mogą już lecieć do Europy

PILNE! Amerykanie mogą już lecieć do Europy

Unia Europejska dała zielone światło podróżnym z kolejnych krajów, umożliwiając im wjazd do państw członkowskich. Na liście krajów znalazły się również Stany Zjednoczone, co oznacza, że obecnie do Europy, w tym Polski, mogą bez przeszkód podróżować Amerykanie, również ci niezaszczepieni. Nie oznacza to jednak, że zniesione zostały wszelkie restrykcje.

Od soboty, 19 czerwca, Amerykanie mogą bez przeszkód podróżować do krajów Unii Europejskiej. Fot. Archiwum WEM

Podróżni przybywający do Polski spoza strefy Schengen (czyli m.in. z USA) podlegają obowiązkowej kwarantannie. Zwolnione z odbycia kwarantanny są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, który został wykonany po przylocie do Polski, na terenie lotniska, przed odprawą graniczną, a także dzieci do lat 12, które podróżują pod opieką dorosłych posiadających wyżej wskazane zaświadczenie lub negatywny wynik testu. Zwolnione z kwarantanny zostają te osoby skierowane na kwarantannę, które w ciągu pierwszych 48 godzin od przekroczenia granicy wykonają test, którego wynik będzie negatywny (ta możliwość dotyczy podróżnych, którzy otrzymali pozytywny wynik testu wykonanego na lotnisku po przylocie do Polski lub nie wykonali testu na lotnisku).

Dla potencjalnych podróżnych z USA ważną informacją jest to, że z kwarantanny nie zwalnia test wykonany w USA (lub w innym kraju, z którego przybywa dana osoba) – czyli test musi zostać wykonany już w Polsce.

Szczegółowe i aktualizowane na bieżąco informacje można znaleźć na stronie: www.gov.pl/usa

WEM

spot_img

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -