wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkPierwszy dzwonek u „Moniuszki”

Pierwszy dzwonek u „Moniuszki”

Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2021/2022 w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki przy parafii Św. Róży z Limy w Rockaway Beach, NY wybrzmiał w sobotę, 18 września. Zebrani uczniowie oraz ich rodziny rozpoczęli kolejny rok szkolny.

Pierwszy dzwonek u „Moniuszki” zabrzmiał 18 września i szkolna społeczność rozpoczęła rok szkolny 2021/2022 pełna nadziei, że będzie mniej skomplikowany niż poprzedni. Fot. Archiwum szkoły

Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawił ks. Emil Parafiniuk, który wraz z ks. proboszczem Jamesem Rodriguezem tradycyjnie pobłogosławił plecaki, uczniów oraz grono pedagogiczne. Wręczono również książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej w języku polskim, a liturgię czytań przygotowali uczniowie 8 klasy, kandydaci do bierzmowania. Ks. James Rodriguez, proboszcz parafii Św. Róży z Limy, podziękował rodzicom za podtrzymywanie tradycji i kultury polskiej, za trud włożony w naukę dzieci i za to, że się nie poddają. Podkreślał, jak ważny jest język rodziców i dziadków oraz pamiętanie o swoich korzeniach. – To będzie dobry rok – powiedział z kolei ks. Emil Parafiniuk w swoim przemówieniu do szkolnej społeczności. Duchowy opiekun szkoły opowiedział zgromadzonym o planach na najbliższe miesiące, zapowiadając już rekolekcje adwentowe dla dzieci i młodzieży, które są częścią kalendarza szkolnego.

Dyrektor Monika Wróblewski przywitała zgromadzonych uczniów i ich rodziny, po czym nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomów, które dotarły do szkoły podczas wakacji. Uczestnicy konkursu „Być Polakiem” (Iga Morawiec, Ella Cardona-Dąbrowski, Emma Malinowski, Adam Cardona-Dąbrowski, Adam Świątkiewicz, Kacper Wróblewski, Catherine Bochenek) i „Portret Mikołaja Kopernika” (wyróżnienia – Natalie Szulc, Kacper Wróblewski oraz Adam Świątkiewicz) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe „Legendy Wrocławia w Twoich kolorach” ufundowane przez prezydenta Wrocławia. Wręczono również nagrodę laureatowi konkursu „Polonijny Rodzic na Szóstkę”, którym został Krzysztof Wróblewski. Dyplom dla nominowanej w konkursie otrzymała Jolanta Perzanowska.

Z nowymi obostrzeniami, ale pełni nadziei na nowy, dobry rok z polską szkołą, meldujemy pełną gotowość do działania! – mówi dyrektor Monika Wróblewski. – Dumni ze swoich polskich korzeni, kultury i tradycji życzymy wszystkim radosnego, owocnego i zdrowego roku szkolnego i do zobaczenia na Paradzie Pułaskiego! – podsumowuje.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -