czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaUSAConnecticutPierwsza podwyżka dla ustawodawców od 20 lat

Pierwsza podwyżka dla ustawodawców od 20 lat

Zgromadzenie Ogólne Connecticut w czwartek 5 maja przyjęło propozycję podwyżek pensji dla stanowych prawodawców i funkcjonariuszy. Będzie to pierwszy wzrost płac na tych stanowiskach od dwóch dekad.

Podwyżka pensji jest pierwszą dla stanowych ustawodawców od 20 lat. Fot. Facebook / CT House Democrats

Ustawa wprowadzająca podwyżki została zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów stosunkiem głosów 95-53, a następnie trafiła pod obrady stanowego Senatu, gdzie za jej wejściem w życie zagłosowało 23 reprezentantów – 13 było przeciw.

W dokumencie zawarta została także poprawka, która zapewniła podniesienie wynagrodzenia również członkom Izby Reprezentantów – z 28 tys. dolarów podstawy rocznie do ponad 44 tys. – a także senatorom – z 28 tys. dolarów podstawy do ponad 45 tys. Zgodnie z założeniami ustawy, pensje mają wzrosnąć od stycznia 2023 roku. Dodatkowo przewiduje ona także podniesienie pensji gubernatorskiej do poziomu wynagrodzenia prezesa Sądu Najwyższego Connecticut – obecnie jest to 226,711 dolarów.

Gubernator Connecticut Ned Lamont – sam niepobierający przysługującej mu gubernatorskiej pensji wysokości 150 tys. dolarów rocznie – zapowiedział, że podpisze ustawę, jeśli ta trafi na jego biurko.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -