sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPGSMA zaprasza na wykład

PGSMA zaprasza na wykład

W najbliższym czasie odbędzie się ciekawy webinar organizowany przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts. Tematem wirtualnego spotkania, zaplanowanego na niedzielę, 5 grudnia, będą zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Tematem wirtualnego spotkania będą zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Fot. Archiwum WEM

Grudniowy webinar poświęcony będzie zwyczajom związanym z obchodami świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykład pt. „Polish Christmas Customs, Wigilia, and Opłatek” wygłosi Sophie Hodorowicz Knab, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych wraz z rodzicami i rodzeństwem w 1954 roku. Dorastała wśród Polonii amerykańskiej, ucząc się mówić po angielsku i stając się Amerykanką na wszystkie sposoby, ale jej polscy rodzice zaszczepili w niej również wszystkie tradycje i zwyczaje ich ojczystej Polski.

Jako osoba dorosła pielęgnuje swoje dziedzictwo i zawsze chętnie dzieli się tym, co wie, z innymi. Jest uznanym wykładowcą i autorką książek, m.in. „Polish Country Cottage Cookbook”, a jej najnowsze dzieło nosi tytuł „Polskie zioła, kwiaty i medycyna ludowa”. Jest współautorką Polish American Journal i Am-Pol Eagle.

Wykład rozpocznie się o godz. 1:00 pm. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o rejestrację na stronie: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XDA4W-iKSROLf9TbiVRaYw

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pgsma.org

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -