czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkPasowanie pierwszoklasistów w PSD im. S. Moniuszki w Rockaway Beach

Pasowanie pierwszoklasistów w PSD im. S. Moniuszki w Rockaway Beach

Od 9 października pierwszoklasiści z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach są już pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu zostali uroczyście pasowani na uczniów. Była to też doskonała okazja do uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii szkolna społeczność spotkała się w salach szkolnych.

Fot. Archiwum szkoły

Pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły Monikę Wróblewski. Zanim to jednak nastąpiło, przedstawili przygotowany pod czujnym okiem Wioletty Świątkiewicz i Anety Dąbrowski program artystyczny, czym potwierdzili, że są już gotowi do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Fot. Archiwum szkoły

Po złożeniu przez dzieci ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki”, dotykając ołówkiem, jak różdżką, ramion pierwszoklasistów. Pierwszaki przyrzekły być pilnymi uczniami i reprezentować szkołę jak najlepiej.

Fot. Archiwum szkoły

Pasowanie na pierwszoklasistów zostało połączone ze świętowaniem Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego podziękowano nauczycielom za ich pracę zarówno na lekcji, jak i poza nią. Również przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego zostali docenieni za swój wkład w budowanie społeczności szkolnej.

Karina Bonowicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułWeterański jubileusz
Następny artykułMotocyklowy zlot w Tappan

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -