poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaParafiada w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg na Florydzie

Parafiada w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg na Florydzie

„Wszyscy Polacy to jedna rodzina” – pod takim hasłem w sobotę, 19 listopada, odbyła się doroczna Parafiada, organizowana przez Polską Misję Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg na Florydzie. Polonijne spotkanie w formie uroczystego bankietu po raz kolejny odbyło się w audytorium Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater.

Inicjatorem dorocznych Parafiad był śp. ks. prałat dr Janusz Burzawa. Parafianie na czele z nowym proboszczem, ks. prałatem dr. Andrzejem Gorczycą, kontynuują tę tradycję. Dzięki zaangażowaniu lokalnej Polonii, w tym członków komitetu organizacyjnego z koordynatorką Elżbietą Kurnik, parafian, polonijnych organizacji i biznesów, udało się zorganizować wyjątkowe przyjęcie, w którym udział wzięło ok. 400 osób.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. proboszcz parafii św. Pawła i administrator Polskiej Misji rev. msgr. Robert C. Gibbons, polscy oficerowie z bazy MacDill Air Force w Tampie, prezesowie Polskiego Centrum w Clearwater, klubu Polonia, Inc. z St. Petersburg, Koła Podhalan nr 79 oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej na Florydzie, a także przedstawiciele polskich szkół sobotnich, zarządu Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej i sekretarz Związku Sybiraków na Florydzie. Uroczystość prowadziła Ewa Jeneralczuk.

Grupa wolontariuszy z Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs, kierowana przez Lidię Wisz, ozdobiła stoły w audytorium kwiatami. Smaczny obiad i przekąski przygotowała Marianna Kazanowska ze swoim zespołem, a do tańca gości porwał zespół „Sweet Harmony” i Maya Mazur.

Gości witano lampką szampana, a tuż po obiedzie wystąpiła grupa parafian Polskiej Misji pod wodzą Doroty Pasek, którzy zatańczyli tradycyjnego poloneza, rozpoczynając tym samym część taneczną bankietu. W programie bankietu znalazła się też loteria, w ramach której rozlosowano ponad sto nagród.

Dochód z bankietu w całości zostanie przeznaczony na pokrycie potrzeb Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg.

Relacja: Ewa Jeneralczuk
opr. WEM
Fot. Roman Koczwara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -