czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPara prezydencka zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew

Para prezydencka zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew – sadziMY. Wspólnie zadbajmy o nasze las, bądźmy razem 1 października – mówi para prezydencka na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Akcja sadzenia drzew w lesie w Hermanowej, 24 maja, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”. Fot. Darek Delmanowicz/PAP

„Wspólnie zadbajmy o nasze lasy! Zapraszamy Państwa do udziału w akcji Pary Prezydenckiej SadziMY. Bądźmy razem 1 października!” – napisała w sobotę na Twitterze prezydencka kancelaria. Do wpisu dołączono też krótkie nagranie zachęcające do udziału w akcji sadzenia drzew.

Akcja SadziMY została zainaugurowana w 2019 r. przez prezydenta Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji SadziMY para prezydencka wzięła udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r.

Rafał Białkowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -