czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolska347 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

347 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W piątek służby odnotowały 347 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała w sobotę Straż Graniczna. Zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów i sześć osób za pomocnictwo.

Budowa ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej w okolicy wsi Nomiki, 25 sierpnia. Fot. Marcin Onufryjuk/PAP

Jak poinformowała w sobotę rano na Twitterze Straż Graniczna, w piątek odnotowano 347 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów.

„Zatrzymane osoby to trzech obywateli Konga i jeden obywatel Syrii” – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Za pomocnictwo zatrzymano też sześciu cudzoziemców – dwóch obywateli Syrii, dwóch obywateli Ukrainy i dwóch obywateli Gruzji.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Agnieszka Gorczyca

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -