poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPakiet edukacyjny dla nauczycieli i dzieci polonijnych

Pakiet edukacyjny dla nauczycieli i dzieci polonijnych

19 marca 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego w Warszawie odbyła się premiera pakietu edukacyjnego „Dawniej to było”, który jest owocem współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Muzeum Początków Wojska Polskiego. Projekt został sfinansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej.

Pakiet „Dawniej to było” dostępny jest na stronie dawniejtobylo.wspolnotapolska.org.pl i jest przeznaczony dla nauczycieli i dzieci ze szkół polskich spoza Polski. Fot. wspolnotapolska.org.pl

Na premierze obecny był Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski, profesor Włodzimierz Suleja, autor podręcznika „Dawniej to było. Przewodnik po historii Polski”, wchodzącego w skład pakietu, a jednocześnie dyrektor Biura Badań Historycznych IPN, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz, dyrektor Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego w Wiedniu Hanna Kaczmarczyk wraz z grupą uczniów i nauczycieli.

Podczas spotkania dyrektor programowy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Katarzyna Czyżycka zaprezentowała pakiet „Dawniej to było” na który składa się:

  • Podręcznik dla nauczycieli – „Przewodnik po historii Polski” profesora Władysława Sulei wydany przez Instytut Pamięci Narodowej,
  • Podręcznik dla dzieci – „Mały przewodnik po historii Polski” Łukasza Malinowskiego,
  • Poradnik dydaktyczny dla nauczycieli autorstwa profesor Danuty Konieczki-Śliwińskiej,
  • Zestaw multimedialnych materiałów pomocniczych do prowadzenia lekcji.

Całość dostępna jest na stronie dawniejtobylo.wspolnotapolska.org.pl i jest przeznaczona dla nauczycieli i dzieci ze szkół polskich spoza Polski. Celem pakietu jest przybliżenie polskiej historii w sposób przystępny, przyjemny i atrakcyjny.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -