piątek, 19 lipca, 2024

Ostatni moment

Data 31 marca zbliża się nieuchronnie. W związku z tym obserwujemy duży ruch planach typu Medicare Advantage. Dlaczego?

Świat ubezpieczeń na zdrowie jest najbardziej dynamicznie zmieniającą się branżą sektora ubezpieczeń. Fot. Archiwum WEM

Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Przysłowiowa walka o zdrowie nabrała całkowicie innego wymiaru i znaczenia. Pandemia, nowe i ciągle mutujące odmiany koronawirusa zmieniają życie z dnia na dzień. Coraz poważniej traktujemy nasze zdrowie. Dotyczy to głównie osób w grupie wiekowej powyżej 60. roku życia, a szczególnie tych, którzy posiadają choroby współistniejące.

Dlatego warto upewnić się, że posiadany przez nas plan typu Medicare Advantage odpowiednio zabezpieczy nasze potrzeby, pozwoli na dostęp do odpowiedniej grupy lekarskiej (networku) i w razie zachorowania pozwoli na wykorzystanie wszystkich możliwych terapii w najlepiej wyspecjalizowanych placówkach szpitalnych.

Dlatego, że tylko do końca marca możemy sprawdzić, czy plan, który posiadamy w najtańszy z możliwych sposób pokrywa obecnie pobierane przez nas leki na receptę.

Dlatego, że tylko do 31 marca możemy zweryfikować i jakby co to zmienić plan typu Medicare Advantage na rok 2022, który wybraliśmy w poprzednim roku, na taki, który najlepiej pasuje do naszych bieżących potrzeb.

Dlatego, że tylko do końca tego kwartału możemy zamknąć, jeśli to konieczne, nasz plan typu Medicare Advantage i powrócić do Oryginalnego Medicare, Suplementu i Samodzielnego Planu Zniżkowego na leki na receptę Część D.

Dlatego, że tylko do końca miesiąca jest szansa optymalizacji Państwa dodatków do Medicare do Waszych indywidualnych potrzeb.

Nie czekajcie Państwo do ostatniej chwili, szansa na plan godny Waszych potrzeb, potrzeb seniorów, zniknie już od początku kwietnia.

Z ostatnim dniem miesiąca zamyka się również możliwość składania podań o Część B Medicare na rok bieżący dla osób, które nie zrobiły tego wchodząc w Medicare. Otrzymają one Część B Medicare z datą startową pierwszego lipca tego roku. Wyjątek stanowią tu osoby, które posiadały w międzyczasie plan grupowy z pracy lub z unii, do której należały po ukończeniu 65. roku życia. Osoby te mogą składać podanie o Część B Medicare przez 6 miesięcy od daty zakończenia pracy lub zakończenia planu grupowego. Pamiętajmy jednak o tylko dwumiesięcznym terminie pozwalającym na zapisy na plany zawierające Plan Zniżkowy na leki na receptę, czyli Część C lub D.

Jednocześnie chcielibyśmy uczulić wszystkich rezydentów w wieku poniżej 65. roku życie, że Specjalny Okres Zapisowy na Obamacare dla osób o niskich dochodachjest w toku. Upoważnia on osoby legalnie przebywające w USA, których przewidywane dochody na rok 2022 spadną do przedziału pomiędzy 138% a 150% federalnego poziomu ubóstwa, do nabycia planu ubezpieczeniowego zgodnego z ustawą Affordable Care Act, zwanej potocznie Obamacare. Należy pamiętać również, że osoby z zalegalizowanym statusem w USA, które utraciły pełne ubezpieczenie zdrowotne po pierwszym stycznia 2020 roku, mogą również kwalifikować się obecnie na plany zgodne Obamacare. Pamiętajcie jednak, że ubezpieczenia na zdrowie typu Obamacare są tylko jedną z paru opcji zabezpieczenia się przed szalonymi kosztami opieki zdrowotnej w naszym kraju. Bardzo często plany typu Short Term lub Plany Szpitalne mogą dużo lepiej zaspokoić Państwa potrzeby, jednocześnie ograniczając Wasze koszty oraz poważnie zwiększając dostęp do preferowanej grupy lekarskiej, czyli networku. Świat ubezpieczeń na zdrowie jest najbardziej dynamicznie zmieniającą się branżą sektora ubezpieczeń w tym kraju. Zmiany następują czasami z dnia na dzień i to nie tylko na poziomie krajowym czy stanowym, lecz czasem nawet na poziomie powiatowym. Rozwiązanie i gama produktów również różni się nie tylko między stanami, lecz również między powiatami, w których mieszkamy. Dlatego tak ważna jest współpraca z osobami, które znają tą branżę i mają świadomość ciągłej ewaluacji tego rynku. Współpracujcie z liderami, sprawdzonymi na rynku, a nie z kimś, kto będzie uczył się na Waszych błędach. Nie dajcie ponieść się emocjonalnym taktykom sprzedażowym obiecującym złote góry dla każdego. Nie ma rozwiązań, które wypełnią oczekiwania wszystkich. Tak jak nie ma firm oferujących najlepsze plany dla każdego. Każde rozwiązanie musi być dostosowane do Waszych indywidualnych potrzeb. Dlatego tak ważna jest rzetelność i wiedza osoby, która pomoże Wam w odpowiednim wyborze planu zabezpieczającego Waszą rodzinę, Wasze zdrowie, życie i przyszłość.

Robert Sobczak
Doradca Ubezpieczeniowy


Robert Sobczak – studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW (Berlin) oraz Keller Graduate School of Management (Chicago). Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Georgia, Indiana, Louisiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, New York, New Jersey, North and South Carolina, Texas, Virginia, Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare. Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku®, Zdrowie Życie Przyszłość. Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -