poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyOptymistyczny raport Covid-19

Optymistyczny raport Covid-19

Nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w New Jersey mogą napawać optymizmem. Stanowi urzędnicy ds. zdrowia przedstawili we wtorek 29 listopada podsumowanie przedostatniego tygodnia listopada.

Wg danych podanych przez stanowe służby zdrowia ani nadchodząca zima, ani świąteczne spotkania, nie przyczyniły się do rozpowszechniania się wirusa Covid-19, tak jak w tym samym okresie w poprzednich dwóch latach. Fot. Archiwum WEM

Na terenie stanu odnotowano 1,728 nowych przypadków zakażenia Covid-19 i 17 potwierdzonych zgonów powiązanych z koronawirusem. Jak zwrócili uwagę specjaliści, wskaźnik transmisji nadal spada. W dniu zaprezentowania danych w całym stanie wynosił on 0.87.

Z raportu wynika, że średnia tygodniowa liczba pozytywnych testów na Covid-19 w New Jersey wyniosła 1,240, co oznacza spadek o 5% w porównaniu z poprzednim zestawieniem i spadek o 2% w porównaniu z październikiem. Według CDC sześć hrabstw z terenu stanu — Mercer, Sussex, Morris, Passaic, Bergen i Hudson — kwalifikuje się do oznaczenia niskim poziomem transmisji społecznej.

W poniedziałek 28 listopada w 71 stanowych szpitalach przebywało w sumie 1,140 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem lub jego podejrzeniem. Spośród hospitalizowanych 134 osób przebywało na oddziale intensywnej terapii, a 49 było podłączonych do respiratorów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -