piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaOpłatek w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres

Opłatek w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres

Amerykańsko-Polski Klub „Sobieski” w Greenacres na Florydzie tradycyjnie jak co roku zaprosił zainteresowanych na przedświąteczne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 11 grudnia. Przybyło na nie około 150 osób, które w pięknie udekorowanej sali cieszyły się wspólnie spożytym smacznym polskim posiłkiem oraz występami artystycznymi.

Przedstawienie „Bóg się rodzi” w wykonaniu Teatru „Bez Wizy”. Fot. Hanna Stępniak

Prezydent Klubu Izydor Karbowski przywitał gości i złożył im życzenia. Następnie wszyscy dzielili się wyłożonymi na stołach opłatkami, składając sobie życzenia indywidualnie. Później podano tradycyjną polską kolację. W menu znalazły się takie potrawy jak śledzik z surówką z pora, zupa grzybowa z łazankami, ryba w panierce, kapusta z grochem oraz pierogi, a na deser makowiec i jabłecznik.

Natomiast prawdziwą ucztę duchową zapewnił działający przy Klubie Sobieski Teatr „Bez Wizy”, który swoim występem zachwycił widownię. Wyreżyserowany przez Bożenę Fedak spektakl zawierał tradycyjne elementy świąteczne, polskie kolędy, ale też nowoczesne wątki humorystyczne, które rozbawiły widzów. Gra aktorska, kostiumy i dekoracje zasługują na podziw i były wartościowym elementem spotkania opłatkowego. Ekipie teatru, a także działaczom Klubu Sobieski, należą się duże brawa!

Obecny prezydent Klubu Sobieski Izydor Karbowski ze swoimi poprzednikami, którzy do tej pory aktywnie udzielają się w klubie: Beatą Paszkiewicz, Bożeną Tabor i Mirkiem Cieślakiem. Fot. Hanna Stępniak

Występowały również dzieci, które – mimo iż urodzone już w Stanach Zjednoczonych – złożyły zgromadzonym piękne życzenia świąteczne w języku polskim. Słowa uznania należą się rodzicom, którzy podtrzymują w rodzinach polski język i tradycje.

Więcej informacji o wydarzeniach w Klubie „Sobieski” można znaleźć na www.americanpolishclub.com oraz na Facebooku – www.fb.com/americanpolishclub.

Ania Navas

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -