czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkJasełka w Klubie Seniora Krakus na Greenpoincie

Jasełka w Klubie Seniora Krakus na Greenpoincie

22 grudnia działający w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie chór Klubu Seniora Krakus prowadzony przez Katarzynę Drucker wprowadził widzów w nastrój Bożego Narodzenia, wystawiając jasełka.

Przedstawienie poprzedziła wspólna modlitwa prowadzona przez ks. Józefa Szpilskiego z kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, dyrektora CPS. Dyrektor wykonawcza Agnieszka Granatowska zaprosiła na jasełka wszystkich pracowników CPS i złożyła im życzenia. Głos zabrali także: skarbnik Zbigniew Solarz oraz koordynatorka programu Krakus Zuzanna Frontczak-Dabrowicz.

Seniorzy bardzo ciężko pracowali na próbach, a rezultat tego można było obejrzeć podczas niezwykle udanego przedstawienia. Aktorzy świetnie zagrali swoje role. Całość dopełniały piękne, kolorowe kostiumy.

Katarzyna Drucker odpowiedzialna była za scenariusz, reżyserię oraz przygotowanie chóralne. Tekst opracowali Waldemar Ostrowski i Katarzyna Drucker, kostiumy i rekwizyty były dziełem Stanisławy Krzyś, pomysłowe dekoracje przygotowali Waldemar Ostrowski i Tadeusz Nowak, gwiazdę kolędniczą Berta i Krzysztof Zielińscy, a akompaniament i oprawę muzyczną Ola Watras. Nad dźwiękiem czuwał Igor Wieczorkowski.

Jasełka zakończyły się korowodem śpiewających kolędy wykonawców po sali, a na akordeonie akompaniował im Stefan Orzech.

Po jasełkach Katarzyna Drucker przedstawiła niespodziewanego gościa, legendę polskiej piosenki Stana Borysa, który zaśpiewał kolędy „Chwalcie Dziecinę” do słów Anny Biernat z muzyką i aranżacją Ryszarda Szweca oraz „Wesołych Świąt Wam życzę” do własnych słów z muzyką i aranżacją Ryszarda Szweca. Następnie Stan Borys sprzedawał swoje płyty z autografem oraz pozował do zdjęć. To spotkanie ze swoim idolem pozostanie na długo w pamięci seniorów.

Tekst i zdjęcia: Zosia Zeleska-Bobrowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -