piątek, 24 września, 2021
Strona głównaTurystykaOdpocznij w Polsce: uzdrowiska, SPA i sanatoria

Odpocznij w Polsce: uzdrowiska, SPA i sanatoria

Miniony rok był dla nas wszystkich trudny. Nie dość, że spędziliśmy go zamknięci w domach, to z obawy przed kontaktami z ludźmi zaniedbaliśmy wizyty u lekarzy. Lato to dobra okazja, żeby wypocząć i zadbać o siebie. Spędzenie kilku dni w jednym z polskich uzdrowisk lub hoteli SPA to doskonały sposób na wyciszenie oraz odzyskanie równowagi ducha i ciała. A wszystko to w świetnej cenie.

Czar polskich uzdrowisk

W Polsce znajdziemy 46 uzdrowisk i około 70 miejscowości o walorach uzdrowiskowych. Wszystkie są położone w najpiękniejszych rejonach kraju, o doskonałych warunkach klimatycznych i bogatych złożach naturalnych tworzyw leczniczych. Większość z tym miejsc dysponuje świetną bazą hotelarską, gastronomiczną, rekreacyjną, kulturalno-rozrywkową i leczniczą, a także profesjonalną kadrą.

Pijalnia Wód Leczniczych w Sanatorium Marconi.

Szczawnica
Kto dziś przyjedzie do Szczawnicy, zastanie nowoczesny górski kurort z echem nastrojowej przeszłości. Piękna, odnowiona uzdrowiskowa zabudowa sprawia, że kuracjusze mogą się poczuć jak w dawnej epoce, a zdrowe powietrze i szroki wachlarz usług SPA pomagają wrócić do sił i zdrowia.

Reklama (Google)

Lądek-Zdrój
Lądek-Zdrój to uzdrowisko w iście królewskim stylu. Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech oferuje kąpiele bąbelkowe w marmurowej wannie z XIX wieku. Budynek uzdrowiskowy ma kształt tureckiej łaźni i dysponuje tureckim basenem.

Lądek Zdrój. Zakład przyrodoleczniczy Wojciech – to obiekt wybudowany w 1680 r. bezpośrednio nad gorącym i bijącym do dziś źródłem wody mineralnej. Plac Mariański 13, 57-540 Lądek-Zdrój. woj. dolnośląskie, pow. kłodzki, gm. Lądek Zdrój.

Nałęczów
Nałęczów był ulubionym miejscem wypoczynku Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Dziś kurort stosuje kuracje przyrodolecznicze w połączeniu z hydroterapią opartą na wodach gruntowych, co sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego i uwalnia od stresu. Nałęczów jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem zajmującym się schorzeniami kardiologicznymi.

Wieliczka
Uzdrowisko Wieliczka to miejsce unikalne w skali świata. Leczenie w Wieliczce to solna przygoda. Kuracjusze przebywają na salonach III poziomu kopalni, 135 m pod ziemią, tam, gdzie znajdują się solne komory: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich. Jako jedyna w Polsce i nieliczna na świecie kopalnia realizuje program aktywnej rehabilitacji układu oddechowego z zastosowaniem gimnastyki oddechowej w mikroklimacie solnych wyrobisk.

Nocleg w zamku lub pałacu

Polskie hotele SPA to nowoczesne instytuty kosmetyczne z bogatą ofertą szeroko rozumianej odnowy biologicznej. W tutejszych obiektach uzdrowiskowych i hotelowych na dobre zagościła filozofia wellness. Niektóre hotele SPA znajdują się w niezwykłych miejscach, jak odrestaurowane zamki, pałace czy designerskie kompleksy wypoczynkowe.

Manor House
Posiadłość obejmuje Pałac Odrowążów, jedną z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Znajdujący się na jego terenie kompleks hotelowy Manor House SPA łączy polskie tradycje, współczesny luksus ze strefą zdrowia i relaksu.

Zamek Ryn
Hotel Zamek Ryn mieści się w pieczołowicie odrestaurowanym XIV-wiecznym zamku Krzyżackim na malowniczych Mazurach. Znajdujące się na terenie hotelu SPA „Księżnej Anny” oferuje autorskie zabiegi pielęgnacyjne ukierunkowane na redukcję stresu i filozofię „dla zdrowia i urody”. Goście mają okazję popływać w nastrojowym basenie w zamkowych piwnicach.

Pałac Wojanów
Malowniczy Pałac Wojanów leży w Kotlinie Jeleniogórskiej, którą otaczają pasma czterech gór: Rudaw, Karkonoszy, Gór Izerskich oraz Gór Kaczawskich. Gabinet SPA w Pałacu Wojanów oferujących zabiegi na twarz i ciało, masaże tradycyjne i orientalne oraz rytuały.

Heron Hotel
Heron Live Hotel to stylowy kompleks hotelowy położony tuż nad taflą Jeziora Rożnowskiego. Dolina Dunajca tworzy na tym odcinku malowniczy przełom, ograniczony od zachodu łososińskim pasmem Beskidu Wyspowego, a od wschodu wzniesieniami Pogórza Rożnowskiego. Ideą SPA hotelu Heron jest wiara w symbiozę z naturą, w niewyczerpalne źródło harmonii, urody i relaksu.

Reklama (Google)

Uroczysko Siedmiu Stawów
W zabytkowych wnętrzach śląskiego renesansowego zamku Uroczyska Siedmiu Stawów mieści się SPA stworzone we współpracy z renomowaną francuską marką kosmetyczną L’Occitane.

Lecz się w Polsce

Turystyka połączona z leczeniem jest coraz częstszym powodem do odwiedzenia Polski. Pacjenci i kuracjusze z zagranicy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu korzystniejszych cen leczenia i opieki medycznej. Mogą liczyć na profesjonalną obsługę lekarską i rekonwalescencyjną, innowacyjne metody zabiegowe i wszystko w bardziej konkurencyjnych cenach.

Ciechocinek jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polskich uzdrowisk z szerokim wyborem sanatoriów i ośrodków leczniczych. Naturalnym bogactwem Ciechocinka są obfite złoża solanek, wykorzystywanych do celów pitnych, kąpieli leczniczych oraz inhalacji i irygacji.

Ciechocinek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polskich uzdrowisk z szerokim.

Dużą popularnością cieszą się też kąpiele w termach. Ze względu na właściwości balneologiczne i geologiczne zagłębiem tego typu obiektów w Polsce jest Podhale. Wybierając się tam, będziemy mogli skorzystać z takich wielkich kompleksów termalnych jak: Chochołowskie Termy w Chochołowie, Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i Terma Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kąpiele w termach cieszą się dużą popularnością.

Odwiedzenie Polski jest świetnym sposobem na przywrócenie dobrego samopoczucia, polepszenie zdrowia i zwiększenie energii. Piękne widoki, niezwykła atmosfera, ciekawe miejsca to atrybuty, które zachęcają do uprawiania turystyki zdrowotnej, uzdrowiskowej i SPA w Polsce.

Więcej informacji: www.polska.travel

Tekst i zdjęcia: Polska Organizacja Turystyczna

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -