poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaUSAConnecticutOd wczoraj: Minimalna godzinowa stawka wzrosła do $13

Od wczoraj: Minimalna godzinowa stawka wzrosła do $13

1 sierpnia dla niektórych pracowników w Connecticut oznaczał automatyczną podwyżkę w wynagrodzeniu. Minimalna godzinowa stawka wg prawa wzrosła od wczoraj do $13, czyli o całego dolara.

Minimalna godzinna stawka w Connecticut wzrosła 1 sierpnia do $13 na godzinę. Fot. Archiwum WEM

Podwyżka jest jedną z wielu, bowiem dzięki prawu uchwalonemu 2 lata temu minimalna płaca systematycznie wzrasta – od poziomu $10.10 do docelowo $15 na godzinę, co nastąpi 1 czerwca 2023 roku. W międzyczasie, pracownicy pracujący za minimalną stanową otrzymają kolejną podwyżkę latem przyszłego roku, kiedy minimalna stawka wzrośnie o kolejnego dolara – do $14 na godzinę.

– Żadna osoba, która pracuje na pełen etat, nie powinna żyć w ubóstwie – powiedział gubernator Connecticut kilka dni temu, odnosząc się do podwyżki minimalnej płacy. – Przez długi czas nasza gospodarka się rozwijała, a płace najmniej zarabiających osób stały w miejscu – dodał gubernator Lamont.

Po 1 stycznia 2024 roku stawka ma być dostosowywana wg indeksów i wskaźników federalnego departamentu pracy, co oznacza, że minimalna płaca w Connecticut prawdopodobnie będzie rosła z roku na rok i nie zatrzyma się na $15 na godzinę.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -