niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaOd 4 maja dzieci z klas I–III wrócą do szkół

Od 4 maja dzieci z klas I–III wrócą do szkół

Od wtorku 4 maja dzieci z klas I-III wrócą do szkół. Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczecin, 07.04.2021 Koronawirus w Polsce. Zamknięta z powodu lockdownu szkoła w Szczecinie, 7 bm. Obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty sportowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki

Szef MZ w radiu RMF FM zwracał uwagę, że przy znoszeniu obostrzeń należy działać bardzo ostrożnie. Przypomniał, że na środę zaplanowano konferencję prasową, na której przedstawiony zostanie plan znoszenia obostrzeń na najbliższe kilka tygodni.

Niedzielski podkreślił, że szkoły i edukacja zawsze były w tym priorytetem.

Zapowiedział, że od wtorku, 4 maja, dzieci z klas I-III wrócą do szkół. „Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły” – powiedział.

Jak dodał, powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy. „Te etapy powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły” – podkreślił minister zdrowia.

Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia, dotyczące m.in. kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni czy gastronomi, pozostały. W pięciu województwach – śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim – obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia. (PAP)

Karolina Kropiwiec
kkr/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -