wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaObowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia niemal pewne

Obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia niemal pewne

Niemal pewne jest wydanie zaleceń dotyczących obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia – przekazał w czwartek przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Dodał, że Rada rozważa także obowiązek szczepień m.in. dla nauczycieli i pracowników administracji.

Szczepienia personelu medycznego przeciwko Covid-19 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, 30 grudnia 2020 r. Fot. Wojtek Jargiło/PAP

Prof. Horban pytany w TVN24, czy podjęto decyzje dotyczące obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, przekazał, że „decyzji nie ma, ale jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń”.

W kontekście konkretnych grup zawodowych do obowiązkowych szczepień, profesor wskazał na „pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem”. Jego zdaniem, „niemal pewne jest, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami”.

Horban podkreślił, że do rozważenia są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. „Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi” – dodał.

Jak przekazał przewodniczący Rady Medycznej, mogą się pojawić zalecenia dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników administracji, „pracujących na pierwszej linii frontu, mających kontakt z masowo pojawiającymi się petentami”, pracowników sklepów wielkopowierzchniowych i służb porządkowych.

Horban wyraził nadzieję, że decyzje te zostaną podjęte do końca przyszłego tygodnia. Jak zaznaczył, koszty obowiązkowych szczepień pokrywa państwo.

ipa/krap/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -