niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutObchody Dnia Weterana w New Britain

Obchody Dnia Weterana w New Britain

Dzień Weterana to amerykańskie święto mające na celu uhonorowanie weteranów służących w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Obchodzone jest 11 listopada, w rocznicę zawarcia rozejmu kończącego I wojnę światową, w ten sam dzień co Święto Niepodległości lub Dzień Pamięci w innych krajach, w tym w Polsce, gdzie w tym dniu celebrowane są kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada odbyły się uroczyste obchody Dnia Weterana w New Britain. Wzięli w nich udział polonijni weterani z Pl. #111 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej im. gen Józefa Hallera w New Britain. Placówka weterańska jak co roku wystawiła poczty sztandarowe. Ceremonia odbyła się w Central Park, naprzeciwko ratusza, gdzie znajdują się cztery pomniki poświęcone żołnierzom poległym w minionych wojnach. Przy tych pomnikach delegacje weterańskie złożyły wieńce.

W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, na czele z burmistrz Erin Stewart, która wygłosiła krótkie przemówienie, obecni byli też – oprócz weteranów polonijnych i amerykańskich – aktualni wojskowi, funkcjonariusze policji, strażacy i ratownicy medyczni oraz uczniowie z New Britain High School, którzy wykonali amerykański hymn.

JLS
Fot. Robert Iwanicki, facebook.com/ErinStewartCT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -