niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticut18 listopada w Hartford odbędzie się świąteczny kiermasz

18 listopada w Hartford odbędzie się świąteczny kiermasz

Gildia Pań działająca przy kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford oraz Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. zapraszają na doroczny świąteczny kiermasz, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w godzinach od 9:00 do 15:00.

Współorganizatorami kiermaszu są Gildia Pań przy parafii św. Cyryla i Metodego oraz Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. (zdjęcie z zeszłorocznego kiermaszu). Fot. Anna Ramoya

Kiermasz odbędzie się w dolnej sali kościoła św. Cyryla i Metodego, która znajduje się przy 63 Popiełuszko Court, bezpośrednio za plebanią przy 55 Charter Oak Avenue. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny.

Podczas świątecznego kiermaszu do nabycia będzie wiele tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, kiełbasy, ciasta domowego wypieku, babki i pączki. Potrawy będzie można zjeść na miejscu lub kupić na wynos. Dostępne będą też polskie gadżety, wyroby lokalnych rzemieślników i artystów – m.in. ręcznie robiona biżuteria vintage. Dodatkową atrakcją będzie loteria.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na projekty realizowane przez Gildię Pań oraz na stypendia Jennie Marconi-Javorski przyznawane przez Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 860.659.0356 lub pisząc na adres: francespudlo@att.net.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -